Son Dakika! Motorin Fiyatlarına Dev İndirim! SHELL, BP, OPET İndirimli Fiyat Tarifesi

EPGİS yapmış olduğu son dakika duyurusu ile motorin litre fiyatlarına dev indirim yapıldığını duyurdu. Yeni indirimli fiyatlar gece yarısından itibaren geçerli olacak. İşte resmi açıklama...

Son Dakika! Motorin Fiyatlarına Dev İndirim! SHELL, BP, OPET İndirimli Fiyat Tarifesi

Motorin litre fiyatlarına indirim yapıldığı duyuruldu. Dolar kuruna bağlı nedenlerle yükselen motorin fiyatları, brent petrol fiyatlarında yaşanan değer kaybı sonrasında düştü. Oluşan son rakamı EPGİS ilan etti.

EPGİS'TEN MOTORİN İNDİRİM AÇIKLAMASI

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı duyuru ile akaryakıt fiyatlarında indirim yapıldığınu kamuoyuna duyurdu. İlan edilen rakam ise 44 kuruş oldu. Motorin litre fiyatları EPGİS açıklaması 44 kuruş düşecek. Yeni indirimli fiyatlar ise 1 Aralık çarşamba gününden itibaren geçerli olacak.

EPGİS tarafından ilan edilen indirime dair yapılan resmi açıklamada "Akaryakıt Fiyatlarında İndirim 01/12/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 44 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir." ifadeleri kullandı.

ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR'DE YENİ FİYATLAR

Motorin litre fiyatlarına yapılan indirimlerin ardından Türkiye'nin 3 büyük kenti için yeni satış rakamları da belli oldu.

Buna göre 44 kuruşluk indirimin ardından bir litre motorin başkent Ankara'da 9.83 TL'den 9.39 TL'ye geriledi. İstanbul'da ise bir litre motorin indirimle birlikte 9.77 TL'den 9.33 TL'ye düştü. İzmir'de ise sürücüler motorinin litresini bu geceden itibaren 9.85 TL yerine 9.41 TL'den alacaklar.

SONRAKİ HABER