Son Dakika Motorin Zam Haberi: Motorin Zammı Sonrası Yeni Pompa Fiyatları Ne Kadar, Ankara, İstanbul, İzmir Kaç TL Oldu?

Dolar kurunda yaşanan yükselişin ardından motorin ve benzin fiyatları zam haberleri ile sarsılmaya devam ediyor. Motorine zam varmı, ne kadar zam geldi, ne zaman zam gelecek, zam var mı, kaç TL?

Finans 18.10.2021 - 16:49 18.10.2021 - 16:49 Gülcan Özer

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası EPGİS tarafından yapılan son dakika zam açıklaması ile motorin fiyatlarına zam geldiği ilan edildi. Uluslararası piyasada brent petrol fiyatlarının giderek yükselmesi ve iç piyasada da dolar kurunun 9,30 TL seviyesini test ederek 9,29 TL seviyesini görmesi üzerine beklendiği üzere zam geldiği duyuruldu. 

MOTORİNE ZAM VAR MI, NE ZAMAN GELECEK 18 EKİM 2021?

Brent petrol fiyatının 85 dolar seviyesinin aşmasının üzerine beklendiği üzere motorin fiyatlarına zam geldiği duyuruldu. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası EPGİS tarafından yapılan son dakika zam açıklamasına göre motorin fiyatlarına litre başına 23 kuruşluk zam yapıldı. Yapılan zam ÖTV desteği tükendiği için pompaya yansıtılacak. Yapılan açıklamada "19/10/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 23 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur" ifadeleri kullanıldı. 

Yapılan zam bu gece yarısından itibaren yani 19 Ekim 2021 tarihi itibari ile pompa fiyatlarına yansıtılmaya başlanacak. 

akaryakıt-zam-oranı

ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR'DE ZAMLI MOTORİN FİYATLARI KAÇ TL OLDU, MOTORİNİN LİTRESİ NE KADAR?

Yapılan zamların ardından İstanbul'da motorinin satış fiyatı 7,94 liradan 8,17 liraya yükselirken Ankara motorin satış fiyatı ise 8,02 liradan 8,25 liraya yükselmiş oldu. İzmir zamlı motorin satış fiyatı ise 8,04 liradan 8,27 liraya çıktı. Yapılan zamların ardından 3 büyük şehirde en pahalı motorin fiyatı İzmir'de en ucuz motorin fiyatı ise İstanbul'da satılmaya başlandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@