Son Dakika! MSB Yeni Askerlik Sistemi Hakkında Açıklama Yaptı

Askerlik çağı gelen milyonlarca genç ve aileleri tarafından yakından takip edilen yeni askerlik sistemi hakkında Milli Savunma Bakanlığı yeni açıklamada bulundu.

GÜNDEM 12.02.2019 - 15:30 15.07.2021 - 00:17 SERHATMEDYA

Askerlik çağı gelen milyonlarca genç ve aileleri tarafından yakından takip edilen yeni askerlik sistemi hakkında Milli Savunma Bakanlığı yeni açıklamada bulundu.

Milli Savunma Bakanlığı kamuoyu tarafından yakından takip edilen yeni askerlik sistemi hakkında açıklamada bulundu. Askerlik Sistemi Hakkında MSB Tarafından Yapılan Yeni Açıklama "Yeni Askerlik Sistemi ile ilgili olarak ise; çalışmamızın ilk taslağı Kabine Toplantısında Sn. Cumhurbaşkanımıza sunulmuştur. Çalışmalarımız, diğer Bakanlıklar/Kurumlarla koordineli olarak devam ediyor. Maksadımız, Toplumdan geniş bir kabul görecek, tüm ihtiyaçları ve talepleri karşılayacak dengeli bir sistem teşkil etmektir. Önümüzdeki günlerde çalışmalar Sayın Cumhurbaşkanımızın onayına sunulacak. Sonuçlar müteakiben kamuoyuyla paylaşılacaktır."Cumhurbaşkanı Erdoğan Kısa Zamanda Açıklanacak DemiştiKonu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldığı özel bir televizyon programında açıklamada bulunarak  "Özellikle de 3, 6, 9'da mesela yedek subay olarak yapmaktan tutunuzda astsubaya varıncaya kadar bütün bunların hepsinin bir değerlendirmesi yürütülüyor.Fakat bana özet olarak verdikleri bilgilere baktığım zaman inanıyorum ki halkımızı, gençlerimizi çok daha fazla rahatlatacak ve birikimi ortadan büyük ölçüde büyük oranda kaldıracak bir sistemi inşallah getiriyor. Böyle sistemle de askerlik çok daha rahat bir hale gelecek. Kısa zamanda da bunu zannediyorum açıklarız" demişti. Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@