Son Dakika Savaş Açtı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çok Sert Hayat Pahalılığı Açıklaması, Çözeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Zonguldak Kilimli Yolu açılışı konuşmasında elektrik faturası, enflasyon, gıda fiyatları açıklamasında bulundu. Erdoğan hayat pahalılığının sone ereceğini duyurdu.

Finans 05.02.2022 - 14:51 05.02.2022 - 14:51 Mustafa Karagöz

"Zonguldak-Kilimli Yolu Projesi" Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğünce tamamlandı. Projenin tamamlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında projeye ilişkin bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sona ekonomi gündemine değindi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇILIŞI YAPTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zonguldak-Kilimli Yolu Projesine ilişkin konuşmasında "Zonguldak-Kilimli Yolu Projesi hizmete açılıyor. Projeyle Zonguldak ve Kilimli ilçesini bölünmüş yol standardında birbirine bağlayan güzergahta 4,5 kilometre kısalma sağlandı, 40 dakikada geçilen güzergah 35 dakika kısaltılarak seyahat süresi 5 dakikaya indi." dedi. 

"Toplamda 3 milyar 404 milyon liralık bu yatırımların şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye'nin demokrası ve kalkınma mücadelesinde kat edilen mesafelerin çok büyük bir kısmında bizim imzamızın olduğu görülecektir. Cumhuriyet tarihinde yapılan eserlerin kat kat fazlasını hayata geçirdik. Şimdi yeni bir kalkınmanın eşiğindeyiz."

HAYAT PAHALILIĞI, GIDA FİYATLARI, ELEKTRİK FATURASI AÇIKLAMASI

Erdoğan konuşmasının devamında enflasyon oranları başta olmak üzere ekonomi alanında uygulamaya girecek yeni elektrik tarifesine ilişkin bilgi verdi. 

"Gelişmelere göre enflasyon farklı başta olmak üzere, çalışanlarımızın kazançlarını korumaya devam edeceğiz. Elektirik faturalarındaki şikayetlerin ardından en düşük tariyi 150'den 210 kilowata yükselttik. Milletimizin her derdi, her acısı bizim ilk önceliğimizdir. Hep birlikte paylaştığımız gibi külfeti de hep birlikte sırtlayacağız. Tabi bunun çalışanlarımızın, işçilerimizin sırtına binmesine izin vermeyeceğiz.

Gereken inanca ruha sahip olan biziz. İnsanlar ve toplumlar gibi devletlerin de tarihlerinde önemli dönüm noktaları vardır. İşte Türkiye'de bir dönüm noktasından geçiyor. Bu dönemin sonunda büyük ve güçlü Türkiye olarak çıkacağız. Zonguldak'tan tüm Türkiye'ye söz veriyoruz. Darbecileri nasıl püskürttüysek, terörün başını nasıl ezdiysek, baronların ekonomi oyunlarını nasıl bozduysak, hayat pahalılığı meselesini çözeceğiz."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@