Son Dakika Savaş İlanı! Rusya Vurduk Dedi Ukrayna'dan Jet Yanıt Geldi

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan gerilimde son dakika gelişmesi yaşandı. Rusya, Ukrayna'ya ait bazı hedeflerin vurulduğunu iddia ederken Ukrayna bu iddialara jet yanıt verdi.

Gündem 21.02.2022 - 16:28 21.02.2022 - 16:28 Mustafa Karagöz

Son Dakika Haberi; Ukrayna- Rusya geriliminde tansiyon yükseldi. Bölgede sınır hattında yaşanan yığılmaların ardından her an çatışma tehlikesi yaşanabileceği iddia ediliyordu. Bu iddialar son günlerde artarken Rusya kanadından son dakika açıklaması geldi. 

RUSYA: SİLAHLI UKRAYNA ORDUSUNA AİT ARAÇLAR İMHA EDİLDİ

Rusya'dan gelen son dakika açıklamasında, Ukrayna ordusuna ait olan bazı silahlı araçların imha edildiği duyuruldu. Rus ordusundan yapılan açıklamaya göre, Ukrayna'ya bağlı silahlı araçların Rostov sınırında imha edildi. Olayda beş kişinin öldüğü bildirildi.

UKRAYNA YALANLADI 

Ukrayna kanadı ise bu açıklamanın hemen ardından bir duyuru yayımladı. Ukrayna ordusundan gelen açıklamada Rostov bölgesinde askerlerinin olmadığını, haberlerin doğru olmadığı söylendi.

rusya ukrayna savaş 1

ABD'Lİ UYDU ŞİRKETİ GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞMIŞTI

ABD'li teknoloji şirketi Maxar tarafından bölgede yaşananlara ilişkin yeni görüntüler paylaşılmıştı. Uydu üzrindne elde edilen görüntülerde; Ukrayna'ya yakın bölgelerde bulunan Rus karargahlarına çok sayıda yeni zırhlı ekipman ve askeri birlik getirildiği görülüyor. Rusya'nın bu adımları ile birlikte Belarus ile birlikte devam eden tatbikatın uzaması bölgedeki savaş endişesini artırmıştı. 

rusya ukrayna savaş 2

ABD'li uydu şirketi Rus ordusunun hareketlerine ilişkin açıklamasında "Bu yeni aktivite, daha önce gözlemlenen savaş gruplarının (tanklar, zırhlı personel taşıyıcıları, topçu ve destek teçhizatı) konuşlanma modelinde bir değişikliği temsil ediyor” değerlendirmesinde bulunmuştu. 

rusya ukrayna savaş 3

Rus Karakolu Tamamen Yok Edildi İddiası

Bölgeden gün içinde gelen son bir iddia ise; Ukrayna tarafından ateşlenen bir top mermisinin Rusya'nın Rostov bölgesindeki bir sınır muhafız karakolunu tamamen yok ettiği yönünde olmuştu. Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) konuya ilişkin açıklamada binanın yok olduğunu ancak can kaybı olmadığını bildirmişti. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@