Son Dakika; Seçim Öncesi EYT Bombası Patlar Mı, EYT'lilere Müjde Gelir Mi?

Son anket sonuçlarında AK Parti'nin oy oranlarında büyük düşüş yaşandığı iddia ediliyordu. EYT son dakika gelişmesi bugün meclis'te 2021, yaşa takılanlar EYT'lilere müjde gelecek mi?

Finans 07.10.2021 - 11:50 07.10.2021 - 11:50 Gülcan Özer

EYT son dakika gelişmesi haberleri yaşa takılanlar tarafından yakından takip edilirken AK Parti'nin açıklanan son anket sonuçlarında yaşadığı oy kaybı yeni umut ışığı oldu. Hükümetin yaklaşan 2023 seçim öncesi düşen oy oranlarını arttırmak için uzun süredir gündemde bulunan bazı konuları hızlı bir şekilde meclisten geçireceği iddiası uzun süredir siyaset kulislerinde konuşuluyordu.

Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün yapılan 3600 ek gösterge açıklaması ile uzun süredir beklenen müjdenin verilmesi EYT müjdesi bekleyenleri de heyecanlandırdı. Hükümetin düşen oy oranlarını arttırmak için 2022 senesinde müjdeleri peş peşe vereceği iddiaları muhalif gazetelerde bile son dönemde daha sık yer alırken 3600 ek gösterge bunun en önemli kanıtı olarak sunuldu. 

SGK EYT SON DAKİKA BUGÜN: EYT 2022'DE ÇIKAR MI?

3600 ek gösterge hakkında dün yapılan açıklama büyük heyecan yaratmıştı. Hükümet ile memurlar arasında yapılan zam görüşmelerinde gündeme gelen 3600 ek gösterge hakkında dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'e talimat verildiği duyurulmuş ve 2022 senesinde söz konusu düzenlemenin meclisten geçirileceği ilan edilmişti. 

Memur ve memur emeklisi maaş zammı ile ikramiye ödemelerinde büyük yükseliş yaşanmasını sağlayacak olan 3600 ek gösterge açıklaması EYT'liler arasında da heyecan yarattı. Seçimlerden önce emekli olmak için yaş şartına takılan kişiler için seçim yatırımı olarak EYT düzenlemesi hakkında mecliste özel bir çalışma yapılacağı iddia edilirken hükümetin önümüzdeki dönemlerde ilk adımı atabileceği belirtildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@