Son Dakika Sedat Peker 8. Video: El Nusra Nedir, Metin Kıratlı, Murat Sancak Kimdir, Berat Albayrak İddiası Ne?

Bir süredir yayımladığı videolar ve ortaya attığı iddialar ile Türkiye'de adeta gündemi belirleyen isim olmaya devam eden Sedat Peker beklenen 8. videosunu da yayımladı. Fırtınalarla Büyüyen Fidanlar Rüzgarlarla Yıkılmazlar başlığıyla Sedat Peker 8. videosu ile Murat Sancak, Berat Albayrak ve El Nusra hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Peki, Murat Sancar kimdir, El Nusra lideri kimdir, Berat Albayrak kimin evinde kalıyor, son iddialar neler, Süleyman Soylu istifa edecek mi?

Gündem 30.05.2021 - 09:23 30.05.2021 - 09:23 Serhat Karaman

İlk olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında ortaya atmış olduğu iddialar ile gündemi sallayan Sedat Peker merakla beklenen 8. videosunu da yayımladı. 

SON DAKİKA: SEDAT PEKER 8 VİDEOSU YAYIMLANDI! 

Daha önce yapmış olduğu açıklama ile saatini değiştirdiği 8. videosunu da yayımlayan Sedat Peker yine gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu. Toplam uzunluğu 1 saat 12 dakika olan ve Fırtınalarla Büyüyen Fidanlar Rüzgarlarla Yıkılmazlar adı ile yayımanan videoda yine çok konuşulacak iddialara yer verildi. 

Sedat Peker yayımladığı son videosunda Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa ettikten sonra kameralardan uzak bir hayat sürmeye başlayan ve bir daha açıklama yapmayan Berat Albayrak hakkında da açıklamalarda bulundu. Ortaya atmış olduğu iddiaları kamuoyu tarafından yakından takip edien Sedat Peker yapmış olduğu konuşmasına yoklama ile başladı. 

EL NUSRA NEDİR, LİDERİ KİMDİR?

Bayırbucak Türkmenlerine TIR'larla gönderilen askeri teçhizatlar ve silahlarla ilgili açıklamalarda bulunan Sedat Peker gönderilen silahların Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafında gönderildiğini, bu organizasyonun Türk Silahlı Kuvvetlerinden irticai faaliyetler iddiası ile atılan kişilerden oluştuğunu iddia etti. 

Gönderilen silahların kendi üzerinden gönderilmiş izlenimini verdiklerini belirten Peker bu silahların El Kaide üzerinden El Nusra'ya gittiğini söyledi. Peker yapmış olduğu açıklamasında “Suriye’de ticaret yapmak için onun yanına gideceksiniz. Kaçak ham petrol, çay, şeker, araba. Siz oradan onayı aldıktan sonra Murat Sancak, Ramazan Öztürk’e yolluyorlar. Onların da onayı geçtikten sonra. El Nusra’nın iktisat sorumlusu var Ebu Abdurrahman. Şu anda da ticaret böyle yapılıyor" diyerek Cumhurbaşkanlığı İdari İlişkiler Başkanı Metin Kıratlı ve işadamı Murat Sancak'ı işaret etti. 

El Nusra, Suriye'de Esad yönetimini devirmek için kurulan dini bir örgüt olarak tanımlanırken lideri ise Ebu Muhammed el Cevlanı olarak bilinmektedir. 

MURAT SANCAK KİMDİR, METİN KIRATLI KİMDİR, BERAT ALBAYRAK NEREDE?

Sedat Peker tarafından isimleri anılan Metin Kıratlı  Cumhurbaşkanlığı İdari İlişkiler Başkanı'dır. Murat Sancak ise Adana Demirspor Başkanı ve iktirara olan yakınlığı ile tanınan ünlü bir işadamıdır. 

Peker tarafından yayımlanan videoda Berat Albayrak'ın ünlü işadamına ait olan Beylikdüzü  - Hadımköy tarafından bulunan bir evde olduğu iddia edilirken Murat Sancak son dakika açıklaması yaparak "Berat Albayrak'ın saklanmaya ihtiyacı yoktur. Telefon sinyallerinden de tespit edilebilir, benim evimde değildir, gelmemiştir. Gelirse de başımın üstende yeri vardır" diyerek iddiaları reddetti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@