Son Dakika Şiddetli Deprem Haberi! Malatya 5.0 ile Sallandı

AFAD Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında merkez üssü Malatya olan bir deprem meydana geldi.

Gündem 12.11.2021 - 12:54 12.11.2021 - 13:07 Mustafa KARAGÖZ

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) resmi sitesi ve sosyal medya hesaplarından yapmış olduğu bir açıklama Malatya'da şiddetli deprem olduğunu duyurdu. 

MALATYA'DA ŞİDDETLİ DEPREM

Gelen bir son dakika haberine göre; Malatya'da yaşanan deprem hakkında hem Kandilli Rasathanesi hemde AFAD Başkanlığı bir açıklamada bulundular. 

Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan açıklamada Malatya Pütürge'de 5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği duyuruldu. AFAD Başkanlığı da bu açıklamadan çok kısa bir süre ikinci bir açıklamada bulunarak depremin şiddetini 4.7 olarak ilan etti. 

Depremin merkez üssü Malatya Pötürge olarak duyuruldu. Yaşanan deprem çevre il ve ilçelerden de hissedildi.

AFAD'dan İlk Açıklama

AFAD deprem sonrasında resmi twitter hesabından bir açıklamada bulunarak son dakika bilgilerini paylaştı. Kurum sosyal medyadan yaptığı açıklamasında, "Geçmiş olsun Malatya. Pütürge ilçesinde meydana gelen deprem sonrası, şu an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Tarama çalışmaları devam etmektedir. Gelişmeleri takip ediyoruz." bilgilerini verdi.

İki Açıklama Birden

Kandilli'den yapılan açıklamada 5 büyüklüğündeki deprem yerin 5 km derinliğinde oluştuğu bilgisi açıklandı. AFAD'dan yapılan açıklamada ise, depremin büyüklüğü 4,7 olarak duyurulurken, derinliği 7 km olarak bildirildi.

Ayrıntılar Geliyor..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@