Son Dakika: Sigara Fiyatlarına Beklenen Zam Geldi, En Ucuz Sigara Fiyatı 17.50 TL Oldu!

Uzun süredir kamuoyu gündemini meşgul eden sigara fiyatları hakkında beklenen zam açıklaması yapıldı. Yeni zamlı sigara fiyatları listesi kaç TL, en ucuz sigara kaç TL oldu, kaç TL zam geldi?

Gündem 08.12.2021 - 10:24 08.12.2021 - 10:24 Gülcan Özer

Sigara fiyatlarına 2 TL zam geldi! Uzun süredir kamuoyu gündemini meşgul eden ve tepkiler oluşmasına neden olan sigara fiyatlarına zam haberi resmiyet kazandı. Yeni zamlı sigara fiyatları listesi yayımlandı. Türkiye Tekel Bayiciler Platformu Başkanı Özgür Aybaş sigara fiyatlarına zam geldiğini açıkladı.

Sigara içen kişileri üzecek haber sonrasında beklenen zam gerçekleşmiş oldu. Yapılan zam haberini Türkiye Tekel Bayiciler Platformu Başkanı Özgür Aybaş sosyal medya hesabı üzerinden yayımladı. 

SİGARA FİYATLARINA KAÇ TL ZAM GELDİ, ZAMLI SİGARA FİYATLARI KAÇ LİRA OLDU?

Sigara fiyatları için beklenen zam haberi verildi. Yapılan açıklama ile sigara fiyatlarına 2 TL zam geldiği açıklanırken zamdan sonra en düşük sigara fiyatı 17.50 TL seviyesine yükselmiş oldu. 

Sigaraya gelen zamlar hakkında açıklama yapan Türkiye Tekel Bayiciler Platformu Başkanı Özgür Aybaş "Bu gelen 2 TL ‘lik zam maliyet ve kur zammı ilerleyen günlerde ÖTV zammıda yapılacaktır" diyerek söz konusu zammın kur ve maliyetlerde ki artışlar nedeni ile yapıldığı, her sene yılbaşına doğru yapılan zamların ise ÖTV zammı olarak ilerleyen günlerde ikinci bir zam olarak fiyatlara yansıtalacağını dile getirdi. 

Gelen zamların ardından en pahalı sigara fiyatı 25 liraya yükselirken en ucuz 1 paket sigara fiyatı ise 17,50 TL seviyesine yükselmiş oldu. Hatırlanacağı üzere birkaç gün öncede sigara fiyatlarına 5 TL zam geleceği şeklinde paylaşımlar yapılmıştı. 5 liralık zam beklenirken sigara fiyatlarına gelen zam 2 TL olarak ilan edildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@