Son Dakika! Sivriada Projesi İptal Edildi

Adalar Savunması tarafından yapılan mücadele sonrasında Sivriada Projesi iptal edildi. Sivriada projesi son durum ve merak edilen detaylar haberimizde!

EMLAK HABERLERİ 27.07.2019 - 10:45 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Adalar Savunması tarafından yapılan mücadele sonrasında Sivriada Projesi iptal edildi. Sivriada projesi son durum ve merak edilen detaylar haberimizde!

Yassıada projesi sonrasında gündeme gelen Sivriada projesi için beklenen mahkeme kararı açıklandı. Sivriada Projesi Son Durum Ne?İstanbul prens adaları arasında yer alan Marmara Denizi sınırları içerisinde yer alan 19 adadan biri olan Sivriada için yapılması planlanan proje mahkeme kararı ile iptal edildi. Üzerinde henüz yerleşim birimi bulunmayan ada Yassıada projesinin ardından imara açılmış ve ada üzerinde hafriyat çalışmaları başlatılmıştı. Adanın yerleşime açılmasının ardından çevreciler karara büyük tepki göstermiş ve söz konusu projenin iptali için mahkemeye başvuruda bulunmuştu. 50 Bin İmza ToplanmıştıÇevreciler tarafından yürütülen kampanyada kısa sürede 50 bin imza toplanmış, proje iptal dilekçesi ile beraber toplanan imzalar da mahkemeye sunulmuştu. 24 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan kararlar kapsamında iptal edilen projeler arasına Sivriada projesi de katıldı. Sivriada projesi mahkeme kararı ile resmen iptal edilirken adada yürütülen çalışmalar da mahkeme kararı sonrası durduruldu. Sivriada’da başlatılan planlama, imar ve inşaat projeleri mahkeme kararı ile iptal edilirken bu süreçte en çok mücadele eden sosyal derneklerin başıda yer alan Adalar Savunması kararı sevinçle karşıladı.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@