Son Dakika Suriye Kararı: Avrupa Sınır Kapıları Suriyelilere Açıldı, Mülteciler İsterlerse Avrupa'ya Geçiş Yapabilecek!

İdlib'de rejim unsurları tarafından yapılan hava saldırısında Türkiye'nin yüreğine ateş düşmüş, 33 kahraman Türk askerimiz şehit düşmüştü.

GÜNDEM 28.02.2020 - 07:17 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

İdlib'de rejim unsurları tarafından yapılan hava saldırısında Türkiye'nin yüreğine ateş düşmüş, 33 kahraman Türk askerimiz şehit düşmüştü. Gelen şehit haberi sonrası Türkiye tüm güçleri ile saldırıya geçerken, siyasi olarak yapılan hamlede ise Suriye vatandaşlarına sınır kapılarının açıldığı ve geçişlere izin verileceği duyuruldu. Reuters son dakika olarak geçmiş olduğu haberde iddiaları doğruladı. Detaylar haberimizde...

Suriye rejim gücü tarafından hava saldırısı ile İdlib'de bulunan 33 Türk askeri şehit düştü. Gelen şehit haberi sonrasında gece yarısında başlayan hareketlilik sabahın ilk saatlerine kadar sürdü. Türkiye tam teyakkuz halinde savunmaya geçerken siyasi hamleler de geldi. AB'YE GİTMEK İSTEYEN SURİYELİ MÜLTECİLERE AVRUPA KAPILARI AÇILDI! Yapılan saldırı sonrasında Suriye'den sınır kapısına yoğun hareketlilik olduğu bilgileri gelirken Türkiye'nin yeni bir mülteci akınını karşılayamayacağı bu nedenle Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik hava saldırısı sonrasında mültecilerin Avrupa ülkelerine geçişlerinin engellenmemesi kararı alındığı iddia edildi. Türkiye tarafından Avrupa'ya geçişlerinin engellenmeyeceği yönünde gelen ilk haberlerin ardından Edirne sınır kapısında yoğunluk yaşandığı gözlemlendi. İlk haberlerin duyurulmasının ardından Edirne'de göçmen hareketliliği başladı. Aralarında kadın ve çocukların da yer aldığı 300 göçmenin Edirne'ye geldiği ve Yunanistan'a geçiş yapmak için yürüyüşe geçtiği açıklandı. Edirne Karaağaç Mahallesi'nden Yunanistan'a geçişin sağlandığı Pazarkule Sınır Kapısı'na ulaşmak için göçmenlerin yürüyüşleri devam ederken aralarında Suriye, İran, Irak, Fas, Pakistanlıların da bulunduğu göçmenler Yunanistan'a gitmek istediklerini açıkladı. Söz konusu kararın uygulamaya alınması durumunda Suriyeli göçmenlerin büyük bir bölümünün Avrupa ülkelerine geçiş yapması bekleniyor. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@