SON DAKİKA: Tasfiye Edilen Faizsiz Tasarruf Finansman Katılım Şirketleri Hakkında BDDK Yeni Karar Açıkladı

Tasfiye edilen 21 faizsiz katılım şirketi hakkında son dakika açıklaması geldi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından yapılan son dakika açıklaması! Devredilecek 6 şirket hangisi?

Emlak Haberleri 21.11.2021 - 11:50 21.11.2021 - 11:50 Gülcan Özer

Son dönemde hem sektörde hizmet veren firma sayısı hem de bu firmalarda birikim yapan kişilerin sayısında rekor artış yaşanması üzerine Hazine ve Maliye Bakanlığı faizsiz finansman şirketleri hakkında yeni bir düzenlemeye gitmişti. Yapılan düzenlemede bu sektörde hizmet vermek isteyen şirketlere sermaye şartı ve yeni kriterler belirlenmişti. 

Süreçte 21 şirket hakkında tasfiye kararı çıkmış, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından alınan kararla bu şirketler hakkındaki süreci yürütme görevi TMSF'ye verilmişti. Süreçte BDDK tarafından yeni bir son dakika açıklaması yapıldı. 

TASFİYE EDİLEN TASARRUF FİNANSMAN ŞİRKETLERİ HAKKINDA SON DAKİKA AÇIKLAMASI GELDİ !

Konu hakkında BDDK resmi internet sitesi üzerinden yapılan son dakika açıklaması ile yeni karar ilan edildi. Yapılan duyuruda "BDDK ve TMSF olarak dört aydır yaptığımız çalışmalar neticesinde, tasarruf finansman şirketlerinin yaptığı uzun vadeli sözleşmeler nedeniyle tasfiye sürecinin 10 yılı aşacağı öngörüldüğünden, faaliyetlerine devam eden iki şirketin talepleri kabul edilmiştir. Buna göre, tasfiye halindeki 21 şirketten 6 şirketin sözleşmeleri, Katılım Evim ve İmece Evim’e devredilecektir" denilerek 6 şirketin Katılım Evim ve İmece Evim şirketine devredileceği ilan edilmiş oldu. 

bddk tasfiye açıklaması

Atılan imzalar ile daha önce Çözüm Tasarruf A.Ş adlı firmayı Birevim A.Ş.'nin aldığı duyurulmuştu. Yeni duyuru ile hak sahiplerini korumak adına tasfiye halindeki 21 şirketten 6 tanesinin müşterileri, yıllarca beklemeden, en az mağduriyetle ev veya otomobil sahibi olmalarının sağlanacağının altı çizildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@