Son Dakika: Türkiye'de Corana Virüsü Bulaşan Kişi Sayısı 5'e Yükseldi! Türkiye'de Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak Mı?

Sağlık Bakanlığı Koranavirüs salgını önlemlerini sıkı bir şekilde uygulamaya devam ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son dakika açıklaması yaptı.

Gündem 13.03.2020 - 18:36 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Sağlık Bakanlığı Koranavirüs salgını önlemlerini sıkı bir şekilde uygulamaya devam ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son dakika açıklaması yaptı. Yapılan açıklama ile Türkiye'de Corana Virüsü bulaşan kişi sayısı 5'e yükseldi. Peki, Türkiye sokağa çıkma yasağı uygulayacak mı, Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika açıklaması yapacak mı, Koranavirüs Türkiye de yayılıyor mu, Bursa'da corana virüsü var mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koranavirüsü konusunda son gelişmeleri açıkladı. AYNI AİLEDEN 5 KİŞİ DE CORANA VİRÜSÜ TESPİT EDİLDİ! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koranavirüs bulaşan kişi sayısının beşe yükseldiğini açıkladı. 5 vakanın tamamı birbirinden doğrudan bağlantılı. Yani bir salgın söz konusu değil, virüs taşıyıcıdan diğer aile üyelerine bulaşmış durumda. Bakan Koca yapmış olduğu açıklamasında "Yurt dışından gelenlerin 14 gün idari izinli sayılmaları gerektiğiyle ilgili Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığından karar çıktı Yurt dışında olanların dönmeleri için ısrarcı olmalarını yanlış buluyoruz. Bulundukları yerde bu dönemi kendilerini izole ederek geçirmelerini gerektiğine inanıyoruz.Bu nedenle kapıların ve sınırların zorlanmaması gerektiğini ifade etmek istiyoruz İlaçlarını raporla alan yaşlılarımızın da hastaneye tekrardan başvurmadan bu konuyla ilgili aile bakanlığıyla da görüşüldü. Aynı aile içinde 3 yeni tanı daha koyduk 4-5 haftanın çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum"YENİ TATİL HABERİ GELDİ, KRONİK HASTALIĞA SAHİP KAMU ÇALIŞANLARI İDARİ İZİN ALABİLECEK! Kamu çalışanlarından kronik hastalığı olan kişiler için genelge yayımlanacak ve bu kişilerin kolay bir şekilde idari izinli sayılmasının önü açılacak. 8 Avrupa ülkesine uçuşlar yasaklanacak. Alo 184 hattı Korana Virüsü danışma hattı olarak kullanılacak. TÜRKİYE'DE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLECEK Mİ?Hayır, kesinlikle böyle bir durum toplantıda gündeme gelmedi. Şu an için bu kadar üst düzey bir güvenlik önlemi alınmasına gerek görülmedi. CORANA VİRÜSÜ BURSA'DA MI?Bugün sosyal medyada virüs görülen kişinin Bursalı olduğu haberleri konusunda iddialar gündeme gelirken bu konuda da resmi açıklama gelmedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@