Son Dakika! Türkiye'de Corona Virüsü Alarmı: Zonguldak'ta 13 Kişi Korana Virüs Şüphesi İle Karantinaya Alındı!

İran'da Corana Virüsü nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı artarken Yunanistan'da da ilk virüs tanısı konulduğu açıklandı.

GÜNDEM 26.02.2020 - 21:24 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

İran'da Corana Virüsü nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı artarken Yunanistan'da da ilk virüs tanısı konulduğu açıklandı. Korkulan gelişme yaşandı, İran'dan geldikleri belirlenen 13 kişinin Zonguldak'ta virüs şüphesi ile gözlem altına alındığı açıklandı. Detaylar haberimizde...

Türkiye etrafını saran Corana Virüs çemberi ile adeta diken üstünde kalırken İran'dan malzeme getiren 13 kişinin karantina altına alıındığı duyuruldu. 13 KİŞİ YÜKSEK ATEŞ VE GRİBAL BULGULAR NEDENİ İLE GÖZETİM ALTINA ALINDI! Konu hakkında açıklama yapan Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, "Tahlilleri muhtemelen yarın sonuçlanacak. Sonuçlara göre ya daha ileri tedaviye bakılacak ya da serbest bırakılacak" dedi. Vali Bektaş açıklamasında "İlk olarak 5'ti sayı biraz çoğaldı. Çoğaldı ama yüksek ateşli 1 kişi var, diğerleri normal. Tedbir amaçlı olarak onları da numuneleri alınıp tahlilleri yapılacak. Tahlilleri muhtemelen yarın sonuçlanacak.Sonuçlara göre ya daha ileri tedaviye bakılacak. Ya da serbest bırakılacak. Virüs tespit edilirse ondan sonra karantina süreci olacak. Şu an 12-13 kişi var, 1 kişide yüksek ateş var. Hepsi İran kaynaklı gelen kişiler. Şimdilik tedbir amaçlı gözlem altında tutuluyorlar. Tahliller yapılacak. Gerekli kontroller tahliller yapılacak. Hepsi İran'dan gelen 13 kişi" açıklamasında bulundu. Gözlem altına alınan kişilerin İran vatandaşı oldukları, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları ERDEMİR'e İran'dan malzeme getirdikleri, bu kişilerin tedbir amaçlı gözetim altına alındığı duyuruldu. Ambulanslarla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Site Hizmet Binası'na getirilen kişilerden sadece birinde yüksek ateş olduğu diğerlerinde ise hafif gribal enfeksiyon belirtisi olduğu belirtildi. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@