Son Dakika! Ücretsiz Risk Raporu E Devlet Üzerinden Verilecek

Bürokrasinin Azaltılması ve e-Devlet Toplantısı yapıldı. Toplantı sonrasında ücretsiz risk raporu için e devlet üzerinden sorgulama yapılacağı haberi açıklandı.

GÜNDEM 14.03.2019 - 13:44 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Bürokrasinin Azaltılması ve e-Devlet Toplantısı yapıldı. Toplantı sonrasında ücretsiz risk raporu için e devlet üzerinden sorgulama yapılacağı haberi açıklandı.

Risk raporu almak isteyen kişiler Türkiye Bankaları Birliği tarafından kurulan Findeks kredi notu sistemi üzerinden ücreti karşılığında işlem yapabiliyordu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Açıkladı! Türkiye Bankalar Birliği TBB Risk Merkezi Raporu için açıklama yapan Fuat Oktay yarından itibaren bu hizmetin ücretsiz olarak e devlet üzerinden yapılacağını duyurdu. Bankalara Ne Kadar Borcum Var E DevletPek çok kişinin isteği bankalara olan toplam borç miktarının tek bir ekranda görüntülenebilmesini sağlayan Findeks Risk Raporu ayda bir defaya mahsus olmak üzere ücretsiz olarak e devlet üzerinden görüntülenecek. Konu hakkında açıklama yapan Oktay "Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu, e-Devlet üzerinden yarından itibaren ücretsiz olarak sunulmaya başlanacak. Daha önce ücret ödeyerek alınan bu hizmet, kişi başı ayda bir defa olmak üzere ücretsiz sunulacak.Vatandaşımız, bu hizmet ile evinde, internet üzerinden ücret ödemeden banka ve finansal kuruluşlardan kullandığı bireysel ve ticari nitelikli tüm kredi ve kredi kartı limitlerini, vadelerine göre borç bilgilerini ve ödenmemiş olan faiz, komisyon bilgilerini görebilecek.Raporda, borç bilgileri banka ve finansal kuruluş bazında yer alacak. Vatandaş, tüm borçlarını ve varsa ödenmemiş olan faiz, komisyonlarını topladığında toplam borç tutarına ulaşabilecek. Ayrıca, son 10 yılda banka ve finansal kuruluşlar tarafından yasal takibe intikal ettirilmiş açık ve kapalı durumdaki borçlarını görebilecek" dedi. Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@