Son Dakika, Valilik Açıkladı! Ankara'da Okullar Tatil Edildi!

Son günlerde yoğun yağış alan ve hayatın adeta felç olduğu Ankara ile alakalı olarak bir son dakika açıklaması yapıldı. Ankara Valisi Vasip Şahin Ankara’da okulların tatil edildiğini duyurdu.

Gündem 12.06.2022 - 22:14 12.06.2022 - 22:22 Engin Uzunoğlu

Ankara son günlerde aşırı sağanak yağışlardan dolayı oldukça zor bir zamandan geçiyor. Meydana sel ve su taşkınları nedeniyle vatandaşlar çok zor durumda kalıyorlar. Olumsuz hava şartları sadece mal kaybına neden olmuyor. Ankara’da sel sularına kapılan vatandaşlardan da zaman zaman olumsuz haberler alınıyor ve can kayıpları yaşanabiliyor. 

ANKARA'DA OKULLAR TATİL EDİLDİ!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Ankara’ya dair uyarı üstüne uyarı yapılıyor. Olumsuz hava şartlarının  yarın da devam etmesi beklenirken yetkili birimler tedbirlere dair yeni uygulamalar yapmaya başladılar. Sel ve su baskını riskinin olduğu Ankara’da okullar tatil edildi. 13 Haziran Pazartesi günü Ankara’da il genelinde tüm ilk ve orta dereceli okullarda değitime ara verildi. 

Ankara’da yoğun yağışlardan dolayı okullara ara verildiğini Ankara Valisi Vasip Şahin duyurdu. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Vasip Şahin, “Son meteorolojik değerlendirmelere göre yarın gün boyu Ankara’da yoğun yağış beklenmektedir. Bundan dolayı öğrencilerimizin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamaları için Ankara genelinde tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ve öğretime Pazartesi günü bir gün süreyle ara verilmiştir.” dedi. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı da bir açıklama yaparak vatandaşların yoğun yağışlara karşı tedbirli olmalarını istedi. Meteorolojinin yağış beklentilerini duyuran Ankara Büyükşehir Belediyesi 13 Haziran pazartesi günü yağışların 11:00’dan başlayarak akşam 20:00’a kadar devam edeceğinin beklendiğini duyurdu.

Öte yandan Ankara’nın bazı ilçelerinde sel ve su baskınlarından dolayı arama ve kurtarma çalışmaları yapılıyor. Bu çalışmalara İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katılarak yetkililerden bilgi alarak çalışmaları yönlendiriyor. Ayrıca ilgili bakanlıklar da tüm birimleri ile çalışmalara katılıyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@