Son Dakika Yangın Haberi: Denizli Honaz Dağı Kayapınar Mevkisinde Orman Yangını Çıktı!

Orman yangınlarında son durum kamuoyu tarafından da yakından takip edilirken yeni bir son dakika yangın haberi geldi. Denizlide son dakika yangın haberi!

Son Dakika Yangın Haberi: Denizli Honaz Dağı Kayapınar Mevkisinde Orman Yangını Çıktı!

Türkiye orman yangınları ile mücadele etmeye devam ederken son dakika yangın haberi Denizli'den geldi. Denizli orman yangınları ile mücadele etmeye devam ederken yeni bir yangın haberi de Honaz bölgesinden geldi.

DENİZLİ HONAZ DAĞI YANIYOR!

Ciğerlerimiz yanmaya devam ederken ne yazık ki yapılan tüm müdahalelere rağmen hem havanın aşırı sıcak olması hem de şiddetli rüzgarın etkisi ile yangınlar bir türlü kontrol altına alınamıyor.

28 Temmuz 2021 tarihinde Manavgat'ta başlayan orman yangını Akdeniz ve Ege bölgesinde pek çok alana yayılırken Honaz Dağı Kayapınar bölgesinde yer alan ormanlık alandan dumanların yükselmesi ile beraber büyük panik yaşayan vatandaşlar hemen ekiplere haber verdi.

İhbar üzerine Denizli orman yangını için müdaheleye hazır bekleyen ekipler hemen bölgeye sevk edildi. 1 helikopterin görevlendirildiği yangında hem havadan hem de karadan yangına müdahale başladı.

Denizli'de yangınlarda son durum kamuoyu tarafından yakından takip edilirken bölge halkı da hem yangın söndürme çalışmalarına destek oluyor hem de yeni yangınlara karşı tetikte bekliyor. Ormanlar sıkı denetim altına alınırken görülen en ufak bir duman dahi anında ekiplere bildiriliyor. Bu sayede yangınlara kısa sürede müdahale edilmesi ve ormana yayılmadan söndürülmesi amaçlanıyor.

Bu bağlamda Honaz Dağı Kayapınar mevkisinden dumanların yükseldiğini gören vatandaşların haber verdikleri ekipler yangına hemen müdahale ederken ekiplerin anında müdahale ettiği yangına hem havadan hem de karadan müdahale edildiği belirtiliyor.

SONRAKİ HABER