Son Dakika Yeni Kredi Hamlesi Geldi! Tarım Kredi'den Faizsiz Kredi Müjdesi

Son dönemde artan gıda fiyatları sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen talimat ile sayıları arttırılan Tarım Kredi Kooperatifleri için yeni adım atıldı.

Finans 15.09.2021 - 13:30 15.09.2021 - 13:39 Gülcan Özer

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB tarafından atılan adımlar sonrasında ne yazık ki bankaların kredi faiz oranları büyük bir hızla yükselişe geçmiş, kredi çekmek isteyen kişiler büyük zorluk yaşamaya başlamıştı. Yükselen faizler sonrasında kredi çekmek isteyen kişiler faizsiz kredi kampanyalarını takip etmeye başlarken konu hakkında yeni bir açıklama da Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz tarafından yapıldı. 

Hükümet enflasyonu yükseltmeden ekonomiyi desteklemek amacı ile kredi desteği sağlayabileceği yeni mekanizmalar üzerinde araştırmalar yapmaya devam ederken faizsiz kredi desteği hakkında yeni bir adım atıldı. Yükselen gıda fiyatları nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimat ile sayıları hızla arttırılan Tarım ve Kredi Kooperatifi bu sefer sıfır faizli kredi desteği için devreye sokulacak.

SON DAKKA KREDİ HABERİ: FAİZSİZ KREDİ MÜJDESİ GELDİ! 

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz yapmış olduğu açıklamasında ilerleyen dönemde katılım bankası noktasında bir yapıya dönüşmek üzere çalıştıklarını belirterek "Tarım Kredi'nin genel anlamda tüm yapılanması baktığımızda 40 milyar lira ekonomik büyüklükten bahsediyoruz.

Tarım Kredi olarak kooperatif yapılanması, aynı zamanda tarımsal girdileri veriyoruz ama öbür taraftan ise bunun finansmanı noktasında kredi veren bir kuruluşuz. Tarım Kredi olarak amacımız bunu tamamen faizsiz bir sisteme dönüştürmek" diyerek faizsiz kredi hazırlığında olduklarını duyurdu. 

ZİRAAT BANKASI VE HALKBANK FAİZSİZ KREDİ DESTEKLERİ SAĞLIYOR! 

Sıfır faizli kredi paketleri konusunda devlet bankaları da vatandaşları desteklemeye devam ediyor. Halkbank esnaf destek kredisi paketleri ve kadınlara faizsiz kredi paketleri ile farklı taleplere yanıt verecek düzenlemelere imza atarken Ziraat Bankası ise "köyüme dönmek için bir sürü nedenim var" kampanyası ile küçükbaş hayvancılık paketlerinde 150 bin liraya kadar sıfır faizli kredi desteği sağlıyor. 

Vatandaş ise esnaflara ve girişimcilere sağlanan bu destek kredilerinden kendilerinin de yararlandırılmasını isterken sıfır faizli kredi desteği sağlanamıyorsa bile en azından pandemi döneminde kamu bankaları tarafından verilen 0.49 oranlı bireysel temel ihtyaç destek kredisi gibi düşük faizli bir kredi paketinden yararlanma taleplerini iletiyor. Özellikle de ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi paketlerinde faiz indirimi bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@