Son Dakika! YSK İstanbul Seçim Sonuçlarını Açıkladı

Günlerdir süren tartışmalar ve yeniden oy sayımlarının ardından YSK beklenen İstanbul Seçim Sonuçlarını açıkladı! İstanbul seçimlerini kim kazandı?

Gündem 17.04.2019 - 17:05 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

Günlerdir süren tartışmalar ve yeniden oy sayımlarının ardından YSK beklenen İstanbul Seçim Sonuçlarını açıkladı! İstanbul seçimlerini kim kazandı?

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerin ardından süren itiraz ve tartışmalar bugün itibari ile sonlandı. Yüksek Seçim Kurulu, AK Parti tarafından yapılan itirazları reddetti ve seçim süreci bugün itibari ile sonuçlandırılarak Ekrem İmamoğlu'na mazbatası verildi. Ekrem İmamoğlu Resmen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Oldu! Yapılan itirazların reddedilmesi ve tüm oyların sayımlarının tamamlanması ile beraber İstanbul seçim sonuçları kesinleşmiş oldu. Kesinleşen sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı an itibari ile resmen Ekrem İmamoğlu oldu. Eşi İle İlk Pozunu Paylaştı İlk Açıklamasını YaptıEşi ile beraber Adalet Sarayına doğru hareket eden Ekrem İmamoğlu eşi ile ilk pozunu da paylaştı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ilk açıklamasını yapan İmamoğlu "Mazbatamızı alıyoruz, teşekkürler İstanbul! 16 Milyon İstanbullunun mazbatasını alıyorum" oldu. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Devir Teslim Töreni Saat 18:00'de YapılacakYSK tarafından mazbatası verilen Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasına giderek saat 18:00 itibari ile görevini resmen devralması bekleniyor. CHP'li seçmenlerin akın ettiği il seçim kurulu önünde kalabalık her dakika artarken vatandaşların coşkulu gösterileri arasında Ekrem İmamoğlu mazbatasını alarak görevine başlamış oldu. Ekrem İmamoğlu İin Hazırlanan Mazbatanın Resmi 

13 Bin 729 Oy Farkıyla Kazandı! Cumhur ittifakı adayı Binali Yıldırım 4 milyon 156 bin 036 oy alırken rakibi Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu ise 4 milyon 169 bin 765 oy aldı. Yani AK Parti İstanbul'u sadece 13 bin 729 oy farkı ile kaybetmiş oldu. İstanbul'da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Bugün itibar ile İstanbul'da yeni bir dönem başlarken sancılı geçen seçim sürecinin tamamlanması ile beraber Türkiye'nin ekonomiye odaklanması, önümüzdeki seçimsiz süreyi en iyi şekilde değerlendirerek yükselişe geçmesi tememni ediliyor. Bizde emlak365.com sitesi olarak yapılan seçimlerin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyor, Ekrem İmamoğlu'na yeni görevinde başarılar diliyoruz...Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@