SON DAKİKA! Zamlı Emekli Promosyon Ödemelerinin Açıklanacağı Tarih Belli Oldu

Emekli promosyon ödemelerine ilişkin Sosyal Güvenlik Kurumu ile Türkiye Bankalar Birliği gerçekleştirilecek toplantı tarihi belli oldu.

GÜNDEM 21.01.2020 - 11:46 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Emekli promosyon ödemelerine ilişkin Sosyal Güvenlik Kurumu ile Türkiye Bankalar Birliği gerçekleştirilecek toplantı tarihi belli oldu. Bu toplantıda emekli vatandaşların promosyon ödemelerine ilişkin ayrıntılar ele alınacak, yeni zamlı promosyon tutarları belirlenecek.

2020 yılında çok sayıda emekli vatandaşın bankalar ile yapmış olduğu anlaşma sona erecek. Bankalar emekli vatandaşların maaşlarını kendi bünyelerinden almak için sundukları promosyon kampanyaları da yenilecek. Halen ortalama 300 TL ile 450 TL arasında olan promosyon ödemeleri yapılan görüşmeler kapsamında artacak.2020 YILI ZAMLI EMEKLİ PROMOSYON KAMPANYASIEmekli maaşı ödemeleri için bankalar tarafından ödenecek olan emekli promosyonu için gerçekleştirilecek görüşmelerin tarihi belli oldu. Sosyal Güvenlik Kurumu ile Türkiye Bankalar Birliği arasında yapılacak görüşmeler, Şubat ayında yapılacak. Bu görüşmelerin ardından bankalar 2020 yılına özel promosyon kampanyalarını açıklayacaklar. Halen uygulamada olan sistemde 1000 lira aylık alanlara 300 TL, 1000 ila 2000 TL arasında aylık alanlara 375, 2000 TL ve üzeri aylık alanlara ise 450 TL promosyon ödemesi yapılıyor. Şubat ayında SGK ile TBB görüşmeleri sonrası bu tutarların yükseltilmesi bekleniyor.ŞUBAT'TA BELLİ OLACAKTürkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Sekreteri Gazi Aykırı, görüşmeler öncesinde konuya ilişkin açıklamadar bulundu. Konunun takipçisi olduklarını ifade eden Gazi Aykın, bankaların dayatmalarına izin verilmemeli ifadelerini kullandı."Promosyon konusunda bankaların tek taraflı dayatmalarına izin verilmemeli. Önümüzdeki ay başlayacak görüşmelerde TÜED olarak biz de masada olmak istiyoruz. Emekliler olmadan belirlenecek bir promosyon miktarının sosyal yanı eksik kalacaktır."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@