SON DAKİKA... Ziraat Bankası'ndan Yüzde 0.49 Faiz Oranıyla Konut Kredisi Müjdesi

Ziraat Bankası yüzde 0.49 faiz oranıyla konut kredisi müjdesi ilan edildi. Ziraat Bankası tarafından sağlanan ve sosyal konut projesi kapsamında verilecek olan yüzde 0.49 faiz oranıyla konut kredisi kullanımına dair banka tarafından yapılan tüm açıklamalar. Ziraat Bankası % 0.49 faiz oranıyla kredi hesaplama araçları haberimizde.

KONUT KREDİSİ 04.01.2020 - 12:23 15.07.2021 - 00:11 SERHATMEDYA

Ziraat Bankası yüzde 0.49 faiz oranıyla konut kredisi müjdesi ilan edildi. Ziraat Bankası tarafından sağlanan ve sosyal konut projesi kapsamında verilecek olan yüzde 0.49 faiz oranıyla konut kredisi kullanımına dair banka tarafından yapılan tüm açıklamalar. Ziraat Bankası % 0.49 faiz oranıyla kredi hesaplama araçları haberimizde.

Ziraat Bankası'nın kurumsal internet sayfası üzerinden yüzde 0.49 faiz oranıyla konut kredisi hesaplanmasına dair detaylar yayımlandı. Bu kapsamda devlet tarafından gerçekleştirilen, TOKi Başkanlığı'nca yürütülen sosyal konut projesinde kullanılmak üzere kullanılabilecek konut kredisi kampanyasına ilişkin tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz. Ziraat Bankası TOKİ Sosyal Konut Kredisi hesaplama detayları. ZİRAAT BANKASI'NDAN 0.49 FAİZ ORANIYLA KONUT KREDİSİZiraat Bankası tarafından sosyal konut projelerine başvuruda bulunan ve kura işlemleri sonunda hak sahibi olacak vatandaşlara sağlanacak olan konut kredisinde en önemli husus, kredi faiz oranı. Daha önce Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından da açıklanan tarihin en düşük faiz oranı olan yüzde 0.49 ile kredi sağlayan Ziraat Bankası ayrıca 240 ay vade imkanı sağlıyor. Bu kapsamda vatandaşlar sosyal konut için hem çok düşük faiz oranıyla konut kredisi kullanmış olacaklar hemde uzun vade imkanıyla düşük taksitlerle kredi borçlarını ödeyecekler. 100 BİN TL KREDİ İÇİN ÖRNEK HESAPLAMAZiraat Bankası tarafından konut kredisi kampanyası kapsamında 100.000 TL kredi kullanacak vatandaşlar, 240 ay vade ile ödemelerini nasıl yaparlar. 

Banka tarafından paylaşılan kredi hesaplama aracına göre bankadan yüzde 0.49 faiz oranıyla konut kredisi kullanımlarında, ödemeler 240 ay vade ile yapıldığı zaman aylık taksit tutarı 709 TL olarak hesaplanıyor. 240 Ay Vadeli 150 Bin TL'lik Konut Kredisi KullanımıSosyal Konut Kredisi kampanyası kapsamında 150 bin TL kredi kullanan vatandaşların ödemelerini nasıl yapacaklarına ilişkin örnek hesaplama tablosu ise şu şekilde;

Ziraat Bankası'ndan 150 bin TL TOKİ Sosyal Konut Kredisi kullanan bir vatandaş 240 ay vade imkanından yararlandığında ödemelerini aylık 1064 TL taksitle yapacak.120 Ay Vadeli 100 Bin TL TOKİ Sosyal Konut KredisiTOKİ Sosyal Konut Kredisi kapsamında kredi kullanacak olan vatandaşlar ödemelerini daha kısa vadede yapmak istediklerinde ise tablo şu şekilde oluyor.Ziraat Bankası'ndan söz konusu kampanyasa çerçevesinde 120 ay vadeli 100 bin TL kredi kullanımlarında, aylık ödeme tutarı 1104 TL olarak belirleniyor. ZİRAAT BANKASI 0.40 FAİZ ORANIYLA KREDİ BAŞVURULARIZiraat Bankası tarafından sağlanan konut kredisi kampanyası sadece halen başvuru süreci devam eden Sosyal Konut Projesi için geçerli. Devlet tarafından başlatılan ve TOKİ Başkanlığı'nca yürütülecek proje için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 15 Ocak tarihine kadar yapabilecekler. Başvuru işlemleri iki farklı şekilde yapılacak olup birinci yöntem e-Devlet üzerinden elektronik başvuru. TOKİ Sosyal Konut Projesi için bir diğer başvuru yöntemi ise Ziraat Bankası şubelerinden bizzat başvuru.Kredi İndirim Haberlerinden anında haberdar olmak isterseniz;İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZEmlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@