Son Dakika..İşçiler Bayram Edecek! AK Partili Özkan İmkansız Denen Rakamı Açıkladı

Son Dakika asgari ücret açıklaması; AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan canlı yayında asgari ücret zam oranlarına dair açıklamalarda bulundu. Özkan maaşlar için 4.000 TL seviyelerini işaret etti.

Finans 10.11.2021 - 15:04 10.11.2021 - 15:04 Mustafa KARAGÖZ

AK Parti Grup Başkavekii Cahit Özkan katıldığı bir canlı yayın kapsamında asgari ücret zam oranı ve 2022 yılı asgari maaş tutarlarının ne olacağına dair açıklamalarda bulundu. Cahit Özkan konuşmasında 2022 yılı zammının AK Parti döneminde yapılmış en büyük zam olacağını söyledi. Cahit Özkan'ın konuşmasının satır başları. 

SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI 19 YILLIK AK PARTİ DÖNEMİNİN EN YÜKSEK ZAMMI OLACAK

Cahit Özkan, Cem Küçük ve Aslı Hünel'in sunduğu TGRT Haber'e katıldı. Telefon bağlantısı ile programa konuk olan AK Parti Grup Başkavekii Cahit Özkan konuşmasının çok önemli bölümünü asgari ücrete ayırdı. Asgari ücret zam oranlarına dair çok önemli ifadeler kullanan Özkan, işaret ettiği rakamlarla çalışanları mutlu etti. 

Cahit Özkan konuşmasının başında geçmiş dönemde yapılan zamları hatırlattı. Bu kapsamda bugüne kadar ortalama olarak enflasyon artışının yaklaşık yüzde 50 üzerinde asgari ücrette zamla bugüne kadar getirmişiz diye konuşan Özkan yıllık enflasyonun yüzde 10 olduğunda yüzde 15 zam yapıldığını söyledi. 

cahit özkan asgari ücret

Refahı Artıracak Bir Rakam Olacak

Açıklamalarının devamında asgari ücret zam oralarının belrilenmesinde uygulanan verileri açıklayan AK Parti Grup Başkanvekili zammın TÜİK’in verileri ve bütün emtia fiyatlarındaki değişiklik dikkate alınarak belirlendiğini söyledi. 2022 için belirlenecek oranın da refahı artıracak ve kur erozyonunu ortadan kaldıracak bir rakam olacağını söyledi. 

4.000 TL DİYEBİLİR MİYİZ? SORUSUNA SEVİNDİREN AÇIKLAMA

AK Parti Grup Başkavekii Cahit Özkan konuşmasının son bölümünde zam oranının ne kadar olacağına dair çalışanları sevindirecek şu açıklamada bulundu. 

"Orada da görülecektir ki inanın belki de, 2002’den bugüne kadar AK Parti hükümetlerinin enflasyonun yüzde 50 üzerinde zam verdiğini az önce ifade ettim buradan elde edebileceğimiz sonuç şudur, inşallah 19 yıllık dönemde ortaya koymuş olduğumuz asgari ücret zammının en üst seviyede belirlendiği bir zam olacağını buradan ifade edebilirim."

cahit özkan 2 asgari ücret

Bu açıklamasının hemen ardından ise bir soruya yanıt veren Cahit Özkan imkansız denen rakamı işaret etti. 

Özkan kendisine sorulan "Asgari ücret 4 bin lira olacak mı?" sorusuna "Bu dediğiniz anlattıklarımızdan çıkabilecek sonuç, belki bu tarafları gösterebiliyor. Endişe etmeyin diyorum" ifadeleriyle yanıt verdi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@