Son Evini Satışa Çıkaran Elon Musk Texas'ta 50 Bin Dolara Ev Kiraladı

Dünyanın en zengin insanları listesinde hatırı sayılır bir yer edinen TESLA'nın CEO'su Elon Musk evini satma kararı verdi. Yıllardır ciddi tutarlarda gelir vergisi ödemediği belirlenen Elon Musk son evini de satışa çıkardığını duyurdu. 

EMLAK MAGAZİN 15.06.2021 - 04:13 15.06.2021 - 04:13

Dünyanın en zenginleri listesinde ilk 3 arasında sürekli yer değiştiren TESLA'nın CEO'su Elon Musk hakkında geçtiğimiz günlerde ABD'de bir iddia gündeme gelmişti. ABD basınında yer alan iddiaye göre Elon Musk tıpkı kendisi gibi büyük servet sahibi olan Amazon'un CEO'su Jeff Bezos ve Berkshire Hathaway'ın CEO'su Warren Buffett gibi çok düşük gelir vergisi ödeyen isimler arasında yer almıştı.

ELON MUSK SON EVİNİ DE SATIŞA ÇIKARDI

Yayınlanan habere göre Elon Musk 2018 yılında hiç gelir vergisi ödemesi yapmadı. 2015 ile 2017 yıllarında da 70 Bin dolardan az gelir vergisi ödedi. Bu konuda iddialar gündeme gelince Elon Musk kendisini korumaya almak için evlerini satışa çıkarmaya başlamıştı. Son olarak Elon Musk sosyal medya üzerinden bir duyuru yayınlayarak son kalan evini de satışa çıkardığını ilan etti.

Kısa bir süre önce yine bir mesaj yayınlayan Elon Musk, “Tek evim San Francisco Bay'de bulunuyo. Bazı etkinlikler için o evi kiralıyorum. Sahibi olduğum son kalan evimi de satmaya karar verdim. O evde çok daha büyük bir aile oturmalı. Orası oldukça özel bir yer ve kesinlikle hakkı verilmeli.” demişti.

50 BİN DOLARA EV KİRALADI

Gelir vergisi ödememek için sahibi olduğu evleri tek tek elden çıkaran Elon Musk yaşadığı evi de değiştirmek zorunda kaldı. SpaceX roketlerinin geliştirildiği Texas eyaletine taşınan Elon Musk onca servetine rağmen ev satın almak yerine ev kiralamayı tercih etti. Gayrimenkul yatırımına çok sıcak bakmayan Elon Musk, Texas Boca Chica'da 50 Bin Dolar ödeyerek ev kiraladı. 

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜ TEDİRGİN

Elon Musk'ın evlerini satıp kiraya çıkması ise ABD gayrimenkul sektöründe farklı değerlendirmeler yapılmasına neden oldu. Kripto para piyasasını manuple etmekle suçlanan Elon Musk bugünlerde gayrimenkul piyasası ile alakalı olarak da aynı suçlamalarla karşı karşıya kalıyor. Elon Musk'ın yatırım tercihlerini açıklaması ile ABD'li insanların gayrimenkul yatırımını tercih etmemeye başlayacaklarından endişe ediliyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@