Son Listeye Bakın! Bu Kurumlar Boş Kamu Konutlarını Daha Ucuza Satıyorlar

Kamu kurumlarının kullanmadıkları, boş kamu konutu satış listeleri yayımlandı. Ucuza ev almak isteyip lojman duyurularını takip edenler için kurumların son duyuruları şehir şehir liste halinde şöyle..

Emlak Haberleri 16.02.2022 - 09:19 16.02.2022 - 09:19 Mustafa Karagöz

Emlak365.com olarak ev alma hayali kurup lojman duyurularını takip edenler için hem günlük duyuruları hemde haftalık satış ilanlarını bir araya getiriyoruz. Listenin son halini merak edenler için şehir şehir bir liste oluşturduk. Basın İlan Kurumu üzerinden duyurulan lojman satış ilanlarını vatandaşlar tüm haliyle haberimizden inceleyebilirler. 

LOJMAN SATIŞ İLANLARI 16, 17, 18 ŞUBAT 2022

Lojman almak isteyenler için son günlerden yayımlanan duyurularda belediye başkanlıkları ile milli emlak müdürlükleri dışında farklı kurumlarda bulunuyor. 

Son duyurularda Türk Kızılayı'na ait bir dairenin satışı yapılacağı bildirildi. Duyuruya göre Kızılay İstanbul Tuzla'da yer alan konutunu ihale ile satacak. Listede yer alan bir başka kurum Sosyal Güvenlik Kurumu olurken Keçiören Vergi Dairesi'de Ankara Etimesgut'ta kendisine ait olan dairenin satılacağını ilan edildi. Lojman satış duyuruları arasında en dikkat çeken ilanlardan birisi de OGM'den geldi. Orman Genel Müdürlüğü Çorum Osmancık'ta bahçeli ahşap evin 4 bin m2'den fazla arazisiyle birlikte satılacağını kamuoyuna ilan etti. 

Yukarıda listelenen kamu konutu satışlarının dışında il ve ilçe belediye başkanlıkları ile milli emlak dairesi başkanlıklarının da lojman satışı için yayımladığı ihale ilanları var. İşte kamu konutu almak isteyenler için tüm o liste. 

KAMU KONUTU SATIŞI TÜM LİSTE

son lojman listesi 2son lojman listesi 1

Lojman almak isteyenler için yukarıda paylaştığımız görseller Basın İlan Kurumu - Resmi İlan Portalı ( ilan gov tr) adresinden alınmıştır. Vatandaşlar ihale duyurularına ulaşmak için ister Basın İlan Kurumu'nda yer alan kurum duyurusuna isterlerse de ihale ilanı yayımlayan kamu kurumunun resmi internet sayfasını ziyaret edebilirler. 

LOJMAN ALMAK İSTEYENLERE KREDİ FIRSATI VAR

Lojman almak için sırada olanlar ancak nakit parası, birikimi olmayanlar bankaların lojman kredisi olanaklarını değerlendirebilirler. ,

Devlet bankaları olan Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halk Bankası gibi bankalar konut kredisi, Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım gibi kamu katılım bankaları konut finansmanı ve İş Bankası, Garanti BBVA, Akbank gibi bankalar ise ayrı lojman kredisi paketleri ile ev alımlarına aracılık ederler. 

LOJMAN SATIŞI İÇİN BAŞVURU DETAYI

Lojman satışları açık artırma ile yapılır. Bu kapsamda istekliler kamu kurumlarının ilan ettikleri son başvuru tarihine kadar şahsen başvuru yöntemi ile ihaleye dahil olmak istediğini bildirebilirler. Daha sonra ihale tarihinde, açık artırmaya katılım sağlanır ve teklif sunulur. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@