Son Sonuçlar Açıklandı: Sağlık Çalışanlarından Sonra En Çok Çalışan Kamu Görevlileri Tapu Çalışanları

Tapu Çalışanlarının Çalıştıkları Kurumdan Memnuniyet ve Beklentileri Araştırma Raporu sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre her 100 tapu çalışanından 75 i kurum değiştirmek istiyor!

Emlak Haberleri 22.06.2021 - 14:56 22.06.2021 - 14:56 Serhat Karaman

Bayındır Memur-Sen tarafından Memur-Sen Genel Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında büyük bir merakla beklenen Tapu Çalışanlarının Çalıştıkları Kurumdan Memnuniyet ve Beklentileri Araştırma Raporu sonuçları açıklandı. Yapılan araştırmanın sonuçlarını değerlendiren Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu önemli açıklamalarda bulundu. 

Toplu sözleşme süreci öncesinde yapılan bu araştırmaların büyük önemi bulunduğunu belirterek bu araştırmalar sayesinde kamu çalışanlarının talep, istek, görüş ve çalışma koşullarının daha gerçekçi olarak belirlenebildiğini söyledi. 

TAPU ÇALIŞANLARI KURUM DEĞİŞTİRMEK İSTİYOR! 

Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu yapmış oldukları araştırma raporunun sonuçları hakkında değerlendirmede bulunarak "Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, vatandaşlarımıza yıllardır en kaliteli hizmetleri verebilmek için büyük bir gayretle çalışmaktadır. İnsanların malını korumak, onları gelecek nesillere aktarabilmek için gerekli hukuki işlemleri ve tedbirleri almak devletin en önemli görevlerinden biridir.

Bu yüzden tapu ve kadastro kayıtları insanlarımızın mülkiyetlerini kayıt altına alırken tarihi gerçeklere de ışık tutması bakımından oldukça önemlidir. Bakıldığında savaş durumlarında öncelikli olarak bilgi ve doküman güvenliğinin sağlanması gereken kurumların başında Tapu ve Kadastro Müdürlükleriyle Nüfus Müdürlükleri gelmektedir" diyerek 2020 senesinde konut satışl rakamlarına rekor kırıldığını hatırlattı. 

26 ilde yapılan anket çalışmasında 1322 tapu çalışanı katılım gösterirken çalışanların yüzde 86'ı yaptıkları işi stresli olarak tanımlarken yüzde 75'i ise bir fırsat olması durumunda çalıştığı kurumu değiştirmek istediğini dile getirdi. Salgın döneminde sağlık çalışanlarından sonra en çok çalışan kamu çalışanlarının tapu çalışanları olduğu açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@