Son Zamlardan Sonra Görenler Şaşkına Dönüyor! Toyota Yaris Fiyat Listesi Haziran 2022

Otomobil fiyatları el yakmaya devam ediyor. Toyota’nın en ucuz fiyatlı sıfır kilometre otomobili olan Toyota Yaris fiyatları görenleri şaşkına çeviriyor.

Son Zamlardan Sonra Görenler Şaşkına Dönüyor! Toyota Yaris Fiyat Listesi Haziran 2022

Türkiye’de ekonomik dalgalanmaların en çok etkilediği sektörlerden birisi de otomotiv sektörü oldu. Hem artan maliyetler hem de yüksek oranlı ÖTV’den dolayı sıfır kilometre otomobil fiyatları ortalama bir vatandaş için bile erişilebilir olmaktan çıktı. Firmaların alt segment için ürettiği modellerin donanımsız versiyonlarında bile fiyatlar 400 Bin TL’nin üzerine çıktı. Otomobil satın almak isteyenlerin en iyimser ihtimalle 500 Bin TL’yi gözden çıkarmaları gerekiyor.

TOYOTA ZAM ÜSTÜNE ZAM YAPTI

Otomobil firmalarından gelen zam haberleri araç satın almayı düşünenleri çileden çıkartmaya yetiyor. Tüm firmalar istisnasız zam üstüne zam yaparken modelleri ile beğenilen markalardan olan Toyota da araç fiyatlarına zam yapmayı sürdürüyor. Haziran ayının başında sıfır kilometre otomobil fiyatlarına zam yapan Toyota firması bu zamla yetinmeyip geçtiğimiz hafta yine bir zam daha açıklayıp fiyat listelerini yeniledi. Bu üst üste gelen zamlarla sıfır kilometre otomobil sahibi olmak artık çok zorlaştı.

TOYOTA YARİS EN UCUZ ALTERNATİF

Toyota’nın otomobil modelleri istisnasız şekilde Türkiye’de oldukça tutulan arabalar arasında yer alıyor. Alt segment için Toyota Türkiye pazarında Toyota Yaris modelini satışa sunuyor. Bu otomobil Toyota kalitesini yansıtmasına rağmen fiyatı biraz daha makul olabiliyor. Yüksek bedeller ödemeden Toyota kalitesini talep edenleri Toyota Yaris model otomobili tercih ediyorlar.

TOYOTA YARİS FİYAT LİSTESİ HAZİRAN 2022

Üst üste yapılan zamların ardından Toyota Yari siçin de fiyat listesinde büyük değişiklikler yapıldı. İşte Toyota firmasının yayınladığı son fiyat listesine göre Toyota Yaris fiyat listesi:

-Toyota Yaris 1.0 Vision: 434.550 TL
-Toyota Yaris 1.5 Dream Multidrive S: 516.150 TL
-Toyota Yaris 1.5 Dream X-Pack Multidrive S: 547.950 TL
-Toyota Yaris 1.5 Flame Multidrive S: 556.750 TL
-Toyota Yaris 1.5 Flame X-Pack Multidrive S: 579.100 TL

Emlak365.com