Son zamlardan sonra şoförlerden hükümete çağrı! Akaryakıtta ÖTV ve KDV muafiyeti getirilsin

Akaryakıt fiyatlarına gelen zamların ardından şoförlerden indirim için hükümete ÖTV ve KDV çağrısında bulunuldu. Muafiyet isteyen şoförler araç alım satımları için de önerilerini açıkladılar.

Finans 08.06.2022 - 17:17 08.06.2022 - 17:17 Mustafa Karagöz

Benzin, motorin fiyatlarına gelen son zamların ardından vatandaşlar ve sürücülerin ekonomileri daha çok zorlanmaya başladı. Bir litre akaryakıt fiyatlarının 30 TL'ye yaklaşmasının ardından ise sektörden hükümete fiyatların inmesi için çağrılar yapıldı. Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın kameralar karşısına geçerek şoförlerin neler istediğini açıkladı, yüksek fiyatlar için çözüm önerilerini sundu. 

ŞOFÖRLERDEN HÜKÜMETE ÇAĞRI ÖTV VE KDV MUAFİYETİ VERİLSİN

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın hükümete bir çağrıda bulunarak önümüdeki dönemde geçerli olmak üzere akaryakıtta ÖTV ve KDV muafiyeti talep etti. Bunun yanında araçların yenilenmesi için ÖTV oranlarının düzenlenmesi ve trafik sigorta primlerinin indirilmesini istedi. Taksiciler için de önerilerde bulunan Apaydın taksimetre ayar ücretlerinin makul seviyelere çekilmesini istedi. 

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın hükümete yönelik konuşmasında “Akaryakıtta ÖTV ve KDV muafiyeti sağlanması, ÖTV muafiyeti sağlanarak araçların yenilenmesi, trafik sigorta primlerinin düşürülmesi ile taksimetre ayar ücretlerinin makul seviyelere indirilmesi için mücadelemizi sürdürmekteyiz.” ifadelerini kullandı. 

Apaydın konuşmasının devamında bazı meslek alanlarında yaşanan sorunlara da değinerek bu alanlarda da çalışmaların sürdüğünü açıkladı. Halk Otobüsü esnaflarının sorunlarına değinen APaydın bunun dışında toplu taşıma araçlarında engelli vatandaşların erişimine uygun tadilat yapılması mümkün olmayan esnafımıza ait ticari araçların mevcut haliyle çalışmalarının sağlanacağını açıkladı. Servisçi esnafı için de düzenlemeler olduğunu açıklayan Apaydın daha sonra kamyoncu esnafları için de Oda Kayıt Belgesi çalışması olduğunu söyledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@