Son Zamların Ardından Fiyatlar Güncellendi! Petrol Ofisi İstanbul, Ankara, İzmir Benzin, Motorin, LPG Otogaz Fiyatları

Akaryakıt fiyatlarına gelen zamların ardından Petrol Ofisi fiyat güncellemelerini yaptı. İstanbul, Ankara, İzmir Petrol Ofisi istasyonlarında benzin, motorin ve LPG Otogaz fiyatları ne kadar oldu?

Finans 20.01.2022 - 00:38 20.01.2022 - 00:38 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de bu hafta akaryakıt fiyatlarına ardı ardına yeni zamlar geldi. Küresel petrol piyasalarında meydana gelen fiyat yükselişleri Türkiye'ye olumsuz şekilde yansıdı. Akaryakıt zamları ardı ardına açıklanırken benzinin ve motorinin litre fiyatları değişti. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından resmen açıklanan akaryakıt zamları gereği benzinin litre fiyatı 46 kuruş, motorinin litre fiyatı ise 52 kuruş yükseldi. 

AKARYAKIT FİYATLARI DEĞİŞTİ

Küresel piyasalarda meydana gelen fiyat artışları akaryakıt maliyetlerine zirve yaptırdı. Bundan dolayı da EPGİS akaryakıt zamlarını ardı ardına açıkladı. Yeni zam ihtimalinin devreden çıkmadığı piyasa ortamında aklaryakıt şirketlerine de fiyat listelerini güncelleme yoluna başvurdular. Akaryakıt şirketleri zamları fiyatlarına yansıtırken istasyonlarda vatandaşlara yeni fiyatlarla akaryakıt satışları resmen başladı.

AKARYAKIT ŞİRKETLERİ ARASINDA FİYAT FARKI BULUNUYOR

Akaryakıt şirketleri arasında fiyatlar arasında küçük farklar olduğunu gören vatandaşlar bunun nedenini merak ediyorlar. Esasında akaryakıt fiyatları için tavan ücret uygulaması yapılıyor. Ancak bu tavan fiyat içerisinde bayilere kar marjı olarak bir kısım ayrılıyor. Bu kar marjını bazı şirketler sonuna kadar kullanmayıp daha ucuz fiyatla satış yapabiliyorlar. Bundan dolayı da akaryakıt istasyonlarında şirket bazı fiyat değişimleri görülebiliyor.  Bu fiyat farkı bayi kar marjı kullanımından kaynaklanıyor.

PETROL OFİSİ FİYAT GÜNCELLEMESİ YAPTI

Türkiye'de yaygın bir istasyon ağı bulunan Petrol Ofisi tarafından son zamlarla beraber fiyat güncellemesi yapıldı. İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere tüm illerde fiyatlar değiştirildi. Peki Petrol Ofisi'nin İstanbul, Ankara, İzmir akaryakıt istasyonlarında benzin, motorin, LPG Otogaz kaç TL'den satılmaya başlandı. İşte Petrol Ofisi'nin yeni akaryakıt fiyatları...

PETROL OFİSİ İSTANBUL AKARYAKIT FİYATLARI YENİ LİSTE

V/Max Kurşunsuz 95: 14,07 TL
V/Max Diesel: 14,32 TL
V/Pro Diesel: 14,29 TL
PO/gaz: 9,27 TL

PETROL OFİSİ ANKARA AKARYAKIT FİYATLARI YENİ LİSTE

V/Max Kurşunsuz 95: 14,14 TL
V/Max Diesel: 14,39 TL
V/Pro Diesel: 14,36 TL
PO/gaz: 9,48 TL

PETROL OFİSİ İZMİR AKARYAKIT FİYATLARI YENİ LİSTE

V/Max Kurşunsuz 95: 14,16 TL
V/Max Diesel: 14,39 TL
V/Pro Diesel: 14,36 TL
PO/gaz: 9,21 TL

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@