Sonbahar Öncesi Yeni Koronavirüs Tedbirleri İçin Kabine Toplanıyor: Kabinede Gündeme Gelecek Konular

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında kabine toplanıyor! Sonbahar öncesi artan vaka sayısı nedeni ile alınabilecek yeni tedbirler ve yasaklar masaya yatırılacak.

Gündem 05.09.2021 - 17:29 05.09.2021 - 17:36 Gülcan Özer

Koronavirüs salgını sonrasında daha da önem kazanan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı için kritik geri sayım başladı. Beştepe'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplanacak olan kabinede kritik gündem maddeleri artan koronavirüs vaka sayıları sonrasında Sonbalar pandemi tedbirleri olacak. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılacak olan özel sunum ile hem pandeminin Türkiye'de ki son seyri ve güncel vaka sayıları hem de Bilim Kurulu tarafından verilen yeni tavsiye kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında kabineye sunulacak. Sunulan tavsiye kararları görüşülerek karara bağlanacak. 

BİLİM KURULU ZORUNLU AŞI TAVSİYESİNDE BULUNMUŞTU! AŞI ZORUNLU OLACAK MI, AŞI OLMAYANLARA CEZA VE YASAK GELECEK Mİ?

Aşı zorunluluğu tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de tartışmalara neden olurken aşı olmak istemeyen kişilere yönelik olarak yaptırımların getirilmesi gündeme taşındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konu hakkında yapmış olduğu önceki açıklamalarında aşıda zorunluluğuna karşı olduğunu ve gönüllülük ilkesi ile hareket etmek istediklerini dile getirmişti.

KABİNEDE NE KONUŞULACAK, KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA, SON DAKİKA GELİŞMELERİ NELER?

Kritik kabine toplantısı yarın yapılacak. Normal koşullar altında kabine toplantısının yarın saat 15:00 itibari ile başlaması bekleniyor. Toplantı sonrasında alınan kabine kararları ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından toplantının saatine göre değişmekle beraber 18:00 ile 20:00 saatleri arasında açıklanıyor. 

Kabine toplantısında sonbahar öncesi yeni pandemi yasakları ve tedbirleri, aşı zorunluluğu, aşı olmayanlara yeni yaptırım ve yasaklar, Türkiye sınırlarında yaşanan yoğun hareketlilik ve göç, Afganistan, terör sorunu, iklimsel değişiklik ile sel felaketlerine karşı alınabilecek yeni önlemler olarak öne çıkıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@