Songül Karlı'nın Sultanbeyli'deki 27 Milyon TL'lik Arazisini Satan Eski Eşi İçin 10 Yıl Hapis Cezası İsteniyor

Sanatçı Songül Karlı'nın İstanbul Sultanbeyli'de 27 Milyon TL'lik arsasını ve otomobillerini satmakla suçladığı eski eşi M.Y. ve 3 sanık hakkında iddianame hazırlandı. 

Emlak Magazin 25.09.2021 - 14:51 25.09.2021 - 14:59 Engin Uzunoğlu

Ünlü sanatçı Songül Karlı geçtiğimiz aylarda eski eşi M.Y.'nin kendisine ait İstanbul Sultanbeyli'de 27 Milyon TL'lik arsasını ve otomobillerini sattığını iddiia ederek gündeme gelmişti. Yapılan şikayet üzerine M.Y. ve 3 sanık hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame hazırlandı. Hazırlanan iddianamede Songül Karlı'nınn iddialarının ayrıtıları da yer aldı. 

10'AR YIL  HAPİS İSTENİYOR

Hazırlanan iddianamede Songül Karlı müşteki sıfatıyla yer alırken M.Y. ve 3 kişi de şüpheli olarak yer aldılar. Başsavcılığın da onayladığı iddianamede sanıkların her birine nitelikli dolandırıcılık suçunda 3'er yıldan 10'ar yıla kadar hapis cezası verilmesi talep edildi. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianame sonrasında ilk duruşmanın 2022 yılının Ocak ayında yapılacağı açıklandı. Mahkeme tebligatı da Songül Karlı'ya gönderildi. 

BANA KENDİSİNİ MİT MENSUBU OLARAK TANITTI

İddianamede Songül Karlı'nın ifadesine de yer verildi. Songül Karlı iddianamede yer alan ifadesinde şukları söyledi:

“M.Y. kendisini bana zengin bir işadamı ve MİT mensubu olarak tanıttı. Devlet büyükleriyle ilişkisi olduğunu söylüyordu. Bundan dolayı gözümde saygınlığı arttı. Bir süre sonra milli emlak adlı bir işe gireceğini söyledi. Sultanbeyli'de bulunan 27 bin metrekarelik arazimi bu iş için ipotek etmek istedi. 

ARAZİYİ 5 GÜNLÜĞÜNE İPOTEK EDECEĞİNİ SÖYLEDİ

5 günlüğüne arazimi ipotek edeceğini söyledi. Bu arazimin değeri 27 Milyon TL'dir. Ben bu teklife başta olumsuz cevap verdim. Ancak daha sonra beni milli emlak dedikleri ofiste çalışan birisiyle görüştürdü. O da M.Y.'nin söylediklerini teyit etti. Sonrasında notere giderek eski eşim M.Y.'ye vekalet verdim. Ben neye vekalet verdiğimi de bilmiyordum. 

BİRİSİ ARADI ARAZİMİ SATIN ALDIĞINI SÖYLEDİ

Sonrasında beni birisi aradı ve Sultanbeyli'deki arazimi satın aldığını söyledi. M.Y. ile bağlantılı olan bir kişi arazimi satın almış. M.Y.'ye bunu sorduğumda ise arzinin eksper değerini öğrenmek için birisine satış yapılmış gibi gösterildiğini söyledi.

ÇALIŞTIĞIM HER YERE HACİZ KAĞIDI GELDİ

Daha sonra araziyi satın alan kişi Bulgaristan'a kaçtı. M.Y. de devlet büyüklerine hediyeler alacağını söyleyerek benden parça parça 1,5 Milyon TL aldı. Kendişsine gidip lüks bir otomobil almış. Benim cipimi de sattı parasını aldı. Spor arabanın borcunu senet yaptırmış ve galericiler senetleri getirip beni kefil yaptılar. 12 bin avroluk iki senet ödedim. 3-4 ay sonra M.Y. arabayı galetiye geri verdiğini söyledi. Ardından da bana hacizler gelmöeye başladı. Çalıştığım her yere haciz kağıtları geldi.”

Gelişmelerden Haberdar Olun

@