Sosyal Medya İYİ Partili Ömer Ay'ın Açıklamalarını Konuşuyor! Akşener'in Ay'ın İstifasını İstediği İddia Edildi

Sosyal medyada İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay'ın açıklamaları gündem oldu. Ay'ın açıklamalarının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in, Ay'ın istifa etmesini istediği iddia edildi.

Gündem 27.05.2022 - 11:22 27.05.2022 - 11:22 Gülşah Konuk Akın

İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay'ın açıklamaları sosyal medyada gündem oldu. Kentin eski Belediye Başkanı Hasan Ünver ve iş ortaklarını eleştirmek için yaptığı açıklamaların ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Ay'ın istifa etmesini istediği iddia edildi. Gazeteci İsmail Saymaz, istifa iddialarını yazdı.

ÖMER AY İSTİFAYA HAZIRLANIYOR İDDİASI

Gazeteci İsmail Saymaz, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda: "İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yaptığı açıklamalardan ötürü Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay’dan özür dilemesini ve istifa etmesini istedi. Ay istifaya hazırlanıyor." ifadelerini kullandı.

ismail-saymaz-ömer-ay-istifa-iddiası

ÖMER AY NE DEMİŞTİ?

Ömer Ay, yaptığı açıklamasında: "Belediye çalışanlarının, Hasan Ünver'in iş ortaklarının dördü de hanımlarını değiştirdiler. Dördü de eski hanımlarını boşadılar. Yeni hanımlar aldılar. Genelde sekreterlerini aldılar. Şimdi büyük bir ilçemizin belediye başkanı ile şoförü Yıldız isimli bir kızı paylaşamıyorlar. WhatsApp'tan yazışmalarını Twitter'da okumuşsunuzdur. Yıldız'ı belediye başkanı mı kahve içmeye götürecek, Halil mi götürecek tartışıyorlar. Artı il özel idare başkanımız dördüncü veya beşinci hanımını aldı. Adeta hanım koleksiyonu yapıyor. Brezilya dizisine çok uygun bir partiyle karşı karşıyayız." ifadelerini kullanmıştı.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay'ın, eski Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver hakkında söylediği sözler sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medya kullanıcıları, Ömer Ay'ın paylaşımına farklı farklı yorumlarda bulundular. Kimi kullanıcılar açıklamaları ciddiye almazken kimileri de esprili yorumlar yaptı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@