Söyledikleri Çıkan Ekonomistten Çarpıcı Yorum: ‘’Dolar 22 TL!’’ 20 Mayıs Canlı Dolar Fiyatı Ne Kadar?

İsabetli piyasa tahminlerinin sahibi Ekonomist Şeref Oğuz, doların şu anda 22 TL’den işlem gördüğünü ifade etti! Peki, 20 Mayıs Cuma günü dolar ne kadar? İşte detaylar…

Finans 20.05.2022 - 11:48 20.05.2022 - 11:50

Ünlü Ekonomist Şeref Oğuz, dolar kurunda yaşanan son yükselişin ardından son derece çarpıcı yorumlarda bulundu. Dolar/TL’nin işlem gördüğü asıl fiyatı söylemesinin ardından yeni bir tartışmanın da kapılarını aralayan Şeref Oğuz, geçtiğimiz hafta başından itibaren devam eden yukarı yönlü harekete ilişkin önemli detayları aktardı. 20 Mayıs Cuma günü itibariyle haftanın son işlem gününde ise dolar/TL piyasalarda korutucu bir seyir izlemeye devam ediyor.

Dolar/TL 22 TL’den İşlem Görüyor!

Piyasalarda sert yükselişler devam ediyor. Doların 15,50 lira seviyesini kısa bir süre önce aşmasının ardından uzmanlardan gelen yeni yorumlar da yakından takip edilmeye devam ediyor. Son olarak Ekonomist Şeref Oğuz tarafından piyasalarda doların aslında şu anda 22 TL’den işlem gördüğünü söylemesi büyük yankı uyandırdı.

Dolar Kuru Ne Kadar Yükselecek?

Korkutan-açıklama!-Dolar-kurun-artık-15.00-TL-altı-zor-Haziran'da-zirve-yapacak

TL’nin yabancı paralar karşısında yeniden değer kaybetmeye başlamasının ardından Ekonomist Şeref Oğuz’dan kritik değerlendirmeler geldi. Rallinin nerede biteceğini bilmediğini ifade eden Şeref Oğuz, dolar kurunun gördüğü yeri unutmayacağını ifade etti. 18,06’yı görmesinin ardından düşse de bu seviyenin muhtemel olduğu aktarıldı. Öte yandan piyasalarda birçok özel sektör 20 – 22 lira seviyelerinden dolar hesabı yapmaya başladıklarını söyledi.

Hafta başında açıklanacak dövize endeksli hazine bonosunun da yeterli olmayacağını ifade eden Şeref Oğuz, bunun da bir süre gideceğini ancak enflasyonu düşürme ya da para politikasını uygulama adımlarının izlememesinin kötü sonuçlar doğuracağına işaret etti.

Dolar/TL Ne Kadar?

20 Mayıs Cuma gününde yine piyasalarda hareketlilik görülmeye devam ediyor. Dolar ve altın piyasalarında yaşanan son yükselişler sonrasında yatırımcılar ise endişeli. Hafta kapanışında dolar/TL günün ilk saatlerinde 15,96 TL seviyesinden işlem görüyor. Gün ortası ve hafta kapanışında ise gelecek yeni haber akışına göre dolar kurunun yeniden 16 lirayı bulması bekleniyor. Dolar kurunda artış endişesi devam ediyor.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@