Squid Game Coin Dolandırıcılığı Patladı, 30 Milyar Dolar Saatler İçinde Buharlaştı!

Özel bir televizyon platformu tarafından yayımlanan diziden ilham alınarak satışa sunulan Squid Game Coin yorum yağmuruna tutulmuş ve rekor seviyeye yükselmişti. Yeni kripto para vurgunu patladı!

Finans 02.11.2021 - 12:12 02.11.2021 - 12:13 Gülcan Özer

Squid Game bu sefer kripto para yatırımcılarını oyuna getirdi. Özel bir televizyon platformu olan Netflix tarafından yayımlanan ve farklı konusu ile tüm dünya genelinde izlenme rekorları kırarak fenomen haline gelen Squid Game coin haberleri ile gündemi sallamıştı. 

Squid Game Token işlemlerinin başlaması ile beraber kısa sürede beklendiği gibi yoğun ilgi görürken SQUID kodu ile satışa sunulan coin 0.012 seviyesi ile giriş yaptığı kripto para borsasında fırtınılar estirmiş ve rekor üzerine rekor kırmıştı. Yaklaşık 1 aylık süreçte 30 milyar  dolarlık piyasa değerine ulaşarak rekor kıran Squid Game (SQUID) coin sırra kadem bastı. 

YENİ KRİPTO PARA VURGUNU İDDİASI: SQUİD GAME COİN VURGUNU NEDİR?

Hem son dönemde kripto paralara olan ilginin artması hem de dizinin popülerliğinden yararlanarak satışa sunulan Squid Game coin adeta kapış kapış satıldı. Bugün itibari ile 51 dolar seviyesine kadar yükselen SQUID coin öğle saatlerinde rekor bir yükselişe imza atarak sadece dakikalar içerisinde 3 bin dolara kadar çıktı. 

Öğle saatine gelindiğinde SQUID coin 2 bin 856 dolar seviyesinden işlem gördüğü anda birden 0.0007926 dolara kadar geri çekildi. Kim tarafından piyasa sürüldüğü belli olmayan kripto para birimi sadece dakikalar içerisinde yüzde 99 oranında değer kaybı yaşarken SQUID coin ile yapılan alım-satım işlemleri de durduruldu. 

squid game fyat grafiği

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ! YENİ KRİPTO PARA VURGUNU MU YAPILDI?

Konu hakkında yatırımcılarını bilgilendirmek adına açıklama yapan CoinMarketCap "Web sitesinin ve sosyal medya hesaplarının artık kullanılamadığı ve kullanıcıların bu jetonu Pancakeswap’ta satamadığı konusunda çok sayıda rapor aldık. Lütfen kendi durum tespitinizi yapın ve son derece dikkatli olun. Bu proje, açıkça aynı adı taşıyan Netflix dizisinden esinlenmiş olsa da, resmi bağlantısı yoktur" denilerek coinin resmi bir bağlantısı olmadığını açıkladı.

An itibari ile squidgame.cash çalışmazken siteye giremeyen kullanıcılar aynı zamanda platformun sosyal medya hesapları da kapatıldı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@