Su Bile Ateş Pahası Oldu! Damacana Suya Son Dakika Zam Haberi Geldi, 6 TL Birden Zamlandı

Damacana suya zam yağmuru tüm hızı ile sürüyor. İlk olarak akaryakıt fiyatları sonrasında ise dolar kurunda yaşanan artış bahanesi ile bir kere daha zamlanan damacana su 6 lira yükseldi.

Su Bile Ateş Pahası Oldu! Damacana Suya Son Dakika Zam Haberi Geldi, 6 TL Birden Zamlandı

Yükselen enflasyon oranları nedeni ile zam yağmuru tüm hızı ile devam ederken alev alan damacana su fiyatlarına yeni zam açıklandı. Yaklaşık yüzde 150 oranında zam yapılan ve bu nedenle büyük tepki çeken damacana suya yeni zam haberi duyuruldu. Damacana suya bu sefer yüzde 27 zam yapıldı.

Damacana su fiyatları için yapılan zam açıklaması büyük tepki çekerken konu hakkında bir açıklamada CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç tarafından yapıldı. 2022 senesinin zam rekortmenleri arasında yer alan damacana su fiyatlarına ilk olarak akaryakıt fiyatlarında yaşanan yükseliş gerekçesi ile zamlar yansıtılmaya başlanmış, sonrasında ise dolar kurunda yaşanan yükseliş gerekçesi ile yeni zamlar duyurulmaya başlanmıştı.

DAMACANA SU FİYATLARINA HAZİRAN ZAMMI: NE KADAR ZAM GELDİ?

Havaların ısınması ile beraber vatandaşın su tüketimi artarken damacana su fiyatlarına yeni zam şok etkisi yarattı. Sipariş veren vatandaşlar zamlı fiyatlar ile büyük bir şok yaşarken damacana suya yüzde 27 oranında zam geldiği açıklandı.

damacana suya zam engin özkoç

Konu hakkında sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç “Önceki hafta 22.5 TL olan damacana su fiyatı yüzde 27 artarak bugün 28.5 TL oldu. Türkiye'yi kurtarmak için birlik bütünlüğe ihtiyacımız var. 6'lı masada birleşin!” diyerek damacana suya yüzde 27 zam geldiğini duyurdu. Son zamlar ile beraber damacana suya son 1 senede gelen zam oranı yüzde 150 barajını aşmış oldu.

Emlak365.com