Şubat 2022 Çiftçi Destek Ödemeleri Başladı! Tarım Bakanı Detayları Açıkladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli çiftçilere ödenecek destekler hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Pakdemirli 630 milyon TL'lik ödemelerin hesaplara yatmaya başladığını söyledi.

Gündem 04.02.2022 - 15:25 04.02.2022 - 15:25 Mustafa Karagöz

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Faaliyetleri Değerlendirme Toplantısı'nda yer aldı. Antalya'da düzenlenen toplantı kapsamında bir konuşma yapan Bakan Pakdemirli daha sonra merak edilen konular hakkında yöneltilen sorulara yanıt verdi. 

TARIM BAKANI PAKDEMİRLİ'NİN ÇİFTÇİ ÖDEMELERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMASI

Konuşmasında Tarım Bakanlığı'nın faaliyetlerine değinen Bekir Pakdemirli bu kapsamda tarımsal kalkınma ve tarımsal kalkınmanın desteklenmesi amacıyla atılan adımları yorumladı. Konuşmasının bu bölümünde çiftçilere bir de destek müjdesi veren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 200 binden fazla çiftçi için ödeme yapılacağını söyledi. 

Bakan Bekir Pakdemirli ödemelerin hesaplara yatırılmaya başlandığını "Hububat, baklagil ve dane mısır desteği, sertifikalı tohum kullanım desteği, büyükbaş hayvan hastalıkları tazminatı ve kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi kapsamında toplam yaklaşık 200 bin üreticiye 630 milyon lira civarında bir ödeme bugünden itibaren hesaplarına yatmaya başlayacak" sözleriyle duyurdu. 

Konuşmasının devamında hangi destek ödemesinden kaç çiftçinin yararlanacağını da açıklayan Pakdemirli , hububat, baklagil ve dane mısır için verilen desteklerden 145 bin vatandaşın yararlanacağını, tohum kullanım desteğinden ise 49 bin çiftçinin ödeme alacağını söyledi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@