Şubat 2022 Duyuruları! Belediyelerden Satılık Dükkanlar İl İlçe Fiyat Listesi

5 şehirde belediye başkanlığından dükkan satışları yapılacak. İşyeri açmak isteyen veya yatırım planı olanlar için bu fırsatları paylaşıyoruz.

Emlak Haberleri 29.01.2022 - 09:59 29.01.2022 - 10:00 Mustafa Karagöz

Belediyeler kendilerine ait dükkanları genellikle kiralamak için ihale düzenlerler. Ancak son duyurular belediyelerin dükkan satışları ile ilgili oldu. 5 farklı şehirde yer alan 5 farklı belediye başkanlığı kendisine ait olan dükkanları satışa çıkardı. Güncel dükkan satış listeleri ve satışlar için belirlenen başlangıç rakamları. 

BELEDİYELERDEN DÜKKAN SATIŞI ŞUBAT 2021 DUYURULARI

Belediye başkanlıklarının duyuruları incelendiğinde listede bulunan 5 farklı şehir şöyle sıralanıyor. İzmir, Çanakkale, Manisa, Bursa ve Ordu'da yer alan ilçe belediye başkanlıkları toplam 40'a yakın dükkanın satışını yapacaklar. 

İzmir Selçuk Belediye Başkanlığı kendisine ait 2 adet dükkan için ihale düzenleyecek.

Çanakkale Ezine Belediye Başkanlığı ise 6 adet taşınmazını satacak.

Manisa Saruhan belediyesi ise kednisine ait 17 adet gayrimenkulü ihale ile satacak.

Bursa Osmangazi Belediye Başkanlığı ise 2 adet dükkan satışı yapacak.

Ordu Altınordu Belediyesi ise 6 adet işyerini satışa çıkardı. 

DÜKKAN SATIŞLARI İÇİN BELİRLENEN FİYATLAR

Ezine Belediyesi tüm gayrimenkuller için ortak fiyat belirlerken dükkanların değerini 1 milyon 350 bin TL olarak açıkladı. Selçuk Belediyesi yayımladığı duyurusunda kiralama yapacağını ve ihale başlangıç fiyatının 600 TL'den başldığını duyurdu. Saruhan Belediyesinin dükkan satışları ise 70 bin TL'den başlayan fiyatlarla olacak. Bursa Osmangazi'de satışa çıkarılan dükkanlar ise 1 milyon 550 bin TL'den satılacak. Altınordu Belediyesinin ihale duyurusu ise 351 bin TL'den başlıyor. 

BELEDİYELERE BAŞVURU YAPILACAK

Gayrimenkullerin satışları için düzenlenecek ihalelere katılmak isteyenler belediyelerin web sitesinden duyuruları inceleyecekler. Tüm şartların kendilerine uygun olması durumunda ihaleye başvuru yapacaklar. Daha sonra ihale gününde tekliflerini sunacak olan vatandaşlar son aşama olarak alım satım sürecini tamamlayacaklar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@