Şubat 2022 Gıda Erzak Yardımı Başvuruları Başladı

Kış döneminde zorlanan aileler için 3 farklı devlet kurumu düzenli gıda yardımı yapmaya devam ediyor. Şubat 2021 dönemi için başvurular başladı.

Gündem 26.01.2022 - 12:52 26.01.2022 - 12:52 Mustafa Karagöz

Zorlu kış şartlarında işi olmayan, çalışamayan vatandaşlar çok zor ekonomik koşullar altında kalabiliyor. Bu dönemde ailelere sağlanan en önemli yardımların başında kuru gıda yardımları geliyor. 2022 yılı için ilk başvurular ocak ayı içinde alınmaya başlarken şubat ayında destek almak isteyenlerde başvurularını kurumlara şahsen yapabilecekler. 

ŞUBAT 2022 DÖNEMİ GIDA YARDIMI BAŞVURULARI

Şubat ayında gıda yardımı başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar için kaymakamlık bünyesinde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları gıda yardımı sağlarken vakıflar genel müdürlüğü özel durumu olan ailelere hanedeki kişi sayısına göre 28 kilograma ulaşan tutarda destek sağlıyor. Belediyelerde bu dönemde vatandaşların yanında yer alıyor. 

SYDV Gıda Yardımı Başvuruları

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları vatandaşlara düzenli gıda yaradımı sağlar. Her ay ailelere teslim edilen gıda yardımlarından almak için kurumlara şahsen başvuruda bulunmak gerekiyor. Yazılı yapılan başvuruların ardından Aile Bakanlığı'na bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları vatandaşların başvurularını onaylıyor. Daha sonra ise temel gıda ürünleri, kahvaltılık ürünlerin olduğu paketler sağlanıyor. SYDV gıda yardımı başvuruları kaymakamlıklara şahsen yapılacak.

VGM Gıda Yardımı Başvuruları

Vakıflar Genel Müdürlüğü'de sosyal yardım almayan, düzenli maaşı geliri olmayan, sosyal güvencesi olmayan ailelere gıda yardımı sağlar. Gıda yardımları 1 2 kişilik ailelere 13.5 kg olurken daha kalabalık ailelere 28 kg sağlanır. Kuru gıda yardımı olarak sağlanan VGM destekleri, SYDV gıda yardımlarında olduğu gibi düzenli sağlanır. VGM gıda yardımı başvuruları da kurumun il müdürlüklerine şahsen yapılır. 

Belediye Gıda Yardımı Başvuruları

Belediye başkanlıklarının kendi hazırladıkları özel destek programları kapsamında gıda yardımları sağlanır. İl ve ilçe belediyelerinden sağlanan yardımlar için belediyelere şahsi başvuru yapılır. Onay verilen aileler için tek seferlik yada düzenli gıda yardımları sağlanır. Belediyelerin hazırladığı gıda yardımlarında ürünler belediyenin paketine göre değişebilir. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@