Şubat Enflasyonu ve Mart Ayı Kira Artışı 2021 Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?

Piyasalarda nefesler tutuldu, gözler açıklanacak olan Şubat ayı enflasyonu rakamlarına çevrildi.

Şubat Enflasyonu ve Mart Ayı Kira Artışı 2021 Ne Zaman, Saat Kaçta Açıklanacak?

Piyasalarda nefesler tutuldu, gözler açıklanacak olan Şubat ayı enflasyonu rakamlarına çevrildi. Dolar kuru, altın fiyatları, bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları ile memur ve emekli maaş zammı için büyük önem taşıyan Şubat ayı enflasyon rakamları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

TÜİK TEFE TÜFE ŞUBAT AYI ENFLASYONU 2021 NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanacak olan Şubat ayı enflasyon rakamları için geri sayım başladı. Her ay takip eden bir sonraki ayın ilk haftası içerisinde ilan edilen enflasyon verisi Mart ayının ilk haftası olan 3 Mart 2021 Çarşamba günü yani yarın açıklanacak. Açıklanacak olan enflasyon rakamları milyonlarca memur ve emekli için enflasyon farkı zammı hesaplama işleminin yanı sıra sıra aynı zamanda ev sahipleri ve kiracılar için de resmi kira artışı zam oranı olarak uygulanacak.

MART AYINDA KİRALARA KAÇ TL ZAM GELECEK, SAAT KAÇTA BELLİ OLACAK?

TÜİK tarafından açıklanacak olan Şubat ayı enflasyon rakamları arasında yer alan 12 aylık TÜFE ortalaması ev sahipleri tarafından kiracılarına uygulanabilecek en yüksek zam oranı sınırı olarak uygulanacak. Yani ev sahipleri kiracılarına en fazla bu oran üzerinde zam yapabilecek. Daha fazla zam yapılmasına kanunen izin verilmeyecek. Bu oran yarın açıklanacak ve açıklanır açıklanmaz emlak365.com sitemiz üzerinden anında takipçilerimize ulaştırılacaktır. Uygulama olarak almak isterseniz;

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Huawei AppGalerry uygulamamız için TIKLAYINIZ

Söz konusu rakamlar yarın saat 10:00 itibari ile ilan edilecek olup, resmi kira artışı zammı hesaplama örnekleri sitemizde yer alacaktır.