Şubat Faizleri Açıklandı! PTT'nin 12, 24, 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

PTT'nin Şubat 2022 ihtiyaç kredisi faiz oranları belli oldu. PTT'den kredi kullanacak olanlar için kurumun sunduğu aylık taksit tutarları 12 24 ve 36 ay vadeli ödemelerinde maliyet tabloları.

Finans 01.02.2022 - 12:20 01.02.2022 - 12:20 Mustafa Karagöz

PTT ihtiyaç kredisi faiz oranları kurumun resmi web sitesinden ilan edildi. Şubat ayının ilk günlerinde geçerli olacak ihtiyaç kredisi faiz oranları emekli olanlar için ayrı standart paket için ayrı uygulanacak. 

PTT İHTİYAÇ KREDİSİ PAKETİ 1 - 4 ŞUBAT 2022

PTT'nin ilk ihtiyaç kredisi paketi emekliler için. Bu kredi paketi maaşını PTT bünyesinden alan emekliler için geçerli olurken daha yüksek limit, daha düşük faiz olanakları sunuyor. Ancak PTT'nin ihtiyaç kredisi faiz oranı özellikle kamu bankalarının kredi faiz oranlarına göre çok yüksek seviyede yer alıyor.

PTT'den ihtiyaç kredisi kullanacak emekliler için kurum; yüzde 2.39'dan başlayan faiz oranları ihtiyaç kredisi kullanabilecekler. Bu faiz oranının yanında PTT ihtiyaç kredisi kullanımlarında müşterilerine 80.000 TL limit imkanı sunuyor. PTT'den ihtiyaç kredisi çekecekler için en düşük limit 1250 TL olarak açıklandı. 

İhtiyaç kredisi ile nakit sıkıntılarını gidermek isteyen emekliler için yaş şartı bulunuyor. Kurum ihtiyaç kredisi kullanacak olan vatandaşların yaş şartına dair açıklamasında "Müşteri yaşı ve vade süresinin toplamı 83 yılı geçemeyecektir. Örneğin 80 yaşında olan bir emekli 4 yıl vadeli kredi alamayacak fakat 3 yıl vadeli kredi alabilecektir." bilgisini verdi. 

Örnek Ödeme Planı

PTT'den 1250 TL, 5 bin TL, 10 bin TL veya farklı bir tutarda kredi kullanacak olan tüm müşteriler için 12 ay vadeli, 24 ay vadeli ve 36 ay vadeli ödeme planı tablosu da açıklandı. 

ptt ihtiyaç kredisi şubat 2022

PTT'nin emekli maaş müşterileri dışında herkes için geçerli olan bir başka kredi paketi daha bulunuyor. Aktif Bank'ın aracı olduğu ancak PTT şubelerinden kullanılan kredi için özellikler açıklandı. PTT herkes için geçerli olan ihtiyaç kredisinde kefil ve şart olmadığını ilan ederken faiz ve limit özelliklerini açıkladı. 

PTT'nin herkes için geçerli olan standart kredi paketinde müşteriler en az 1250 TL, en fazla ise 30.000 TL kredi kullanabilirler. Kredi kullanımları 12 ay, 24 ay ve 36 ay vadeli olabilirler. Müşteriler için en önemli detay ise kredi faiz oranı. PTT ihtiyaç kredisi faizlerinin standart pakette yüzde 2.79'dan başladığını duyurdu. 

şubat 2022 ihtiyaç kredsii faizleri ptt

PTT ihtiyaç kredisi kullanacak olan tüm müşterilerine bir de uyarıda bulundu. Başvuruların kredi puanına göre değerlendirileceğinin bildirildiği açıklamada, ilan edilen oranların kredi puanı yüksek olanlar için geçerli olduğunu, kredi faizlerinin kişiye özel değişebildiğini bildirdi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@