Şubat’ta 130 Bin TL Fiyat Altında Satışa Giren ÖTV İndirimli 2021 Model Araçlar Belli Oldu!

Bu araçlar ise 2021 yılının yeni modelleri arasından belirlendi. İkinci el araç piyasasında da hem sedan hem de SUV araç tiplerinde 100 bin TL altı fiyatları bulmak mümkün hale geldi.

Şubat’ta 130 Bin TL Fiyat Altında Satışa Giren ÖTV İndirimli 2021 Model Araçlar Belli Oldu!

Bu araçlar ise 2021 yılının yeni modelleri arasından belirlendi. İkinci el araç piyasasında da hem sedan hem de SUV araç tiplerinde 100 bin TL altı fiyatları bulmak mümkün hale geldi. Bu fiyat gelişmelerine bağlı olarak ise araçların ÖTV’de dahil oldukları dilimler indirimli ÖTV ödemesini gündeme getiriyor.

ÖTV Avantajı Sunan Otomobiller

Otomobil sektöründen gelen açıklamalarda birinci el araç modellerinde 130 bin TL sınır fiyat veya altında rakam ile satılan araçların ÖTV’de %50’lik dilime dahil oldukları belirtildi. Bu kapsamda yanı zamanda 2021 yılı araç modelinin silindir hacminin de 1600 santimetreküp hacmini geçmemesi gerekiyor. Bu şartları sağlayan araçların birinci ve ikinci el alımlarında ise %80, %130 ve %150 ÖTV ödeme oranları yerine %50 ÖTV ödemesinden yararlanılacak.

Şubat’ta 130 Bin TL Fiyat Altında Satışa Giren ÖTV İndirimli 2021 Model Araçlar Belli Oldu! - Resim 1

Hem ÖTV’de hem de 130 bin TL ve altında olan fiyat değerleri ile çifte avantaj sunan 2021 yılı araç modelleri ise yeni çıkan Fiat Egea Easy, Fiat Fiorino Combi Pop, Yeni Peugeot 208, yeni seri Fait Fiorino Combi Safeline oldu.

Bu araç modelleri arasında en çok dikkat çeken ise Yeni Peugeot 208 olarak ön plana çıkıyor. Çünkü araç sor araç tiplerinden hoşlananlar için elmas kesimli jant, siyah parlak metal çamurluk, elmas siyah tavan gibi spor arabalarda öne çıkan trend tasarım detaylarını 130 bin TL fiyat ile edinebilmeyi sağlıyor. Üç boyutlu efekt ile hazırlanan jant detaylarının yanında geniş bir sürücü kokpit alanı modelin alıcılarına hitap eden tarafları olmuştur.

İkinci El İçin Beklenen Fiyat

Bu model Peugeot satış mağazalarından 130 bin TL’lik indirimli fiyatının yanında ÖTV'de yüzde ellilik dilime dahil olunarak satın alınabiliyor. Aracın piyasa çıkışı ile birlikte ikinci el piyasasına düşüne ilişkin fiyat değerinin ise ilk adında 125 bin TL altında olacağı tahmin edilirken, ikinci el piyasasından daha avantajlı bir alım 2021 senesi içinde mümkün olacak.