Sudan Ucuz Fiyatlarıyla Yüksek M2'li İmarsız Konut ve Ticaret Alanı İmarlı Arsalar Milli Emlak'tan Satılık

Mardin Midyat Milli Emlak Müdürlüğü 4 adet arsa arazi satışı yapacağını ilan etti. Kurum duyurusunda bir imarsız ve üç imarlı arsa için ihale düzenleyeceğini, ihale başvurularının başladığını bildirdi

Emlak Haberleri 04.12.2021 - 08:47 04.12.2021 - 08:47 Mustafa Karagöz

Toprak yatırımı yapmak isteyecekler için yeni haftanın ilk duyuruları geldi. Haftasonu öncesi duyurulan ve haftabaşından itibaren başvuruları alınacak duyurulardan birisi hem imarlı hem imarsız  4 adet arsa için oldu. Yüksek metrekareye sahip arsaları olduğunu ilan eden Midyat Milli Emlak Müdürlüğü vatandaşların aşağıda yer alan tabloya göre başvurularını yapabileceklerini duyurdu. 

Kurum duyurusunda satış işlemleri için "Nitelikleri belirtilen ve satışı yapılacak taşınmazlar, Midyat Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliğinde teşekkül edecek komisyon marifeti ile 2886 sayılı kanunun 45.maddesi uyarınca açık teklif usulü ile satışa çıkarılacaktır." açıklamasında bulundu. Midyat Milli Emlak Müdürlüğü duyurusunda satışı yapılacak arsa veya arazilerin tüm özelliklerini ihaleden önce açıkladı. 

TOPRAK YATIRIMI YAPACAKLARA KAMUDAN SATILIK İMARLI İMARSIZ ARSALAR

Midyat Milli Emlak Müdürlüğü'nün duyurusunda yer alan 4 adet arsadan imarsız olan arazi en yüksek metrekareye sahip olanı. Toplam büyüklüğü 18.485 m2 olan arazinin cinsi ham toprak olarak açıklandı. Söz konusu arsa imarsız durumda ve 203 bin 500 TL'den satışa çıkarıldı. Bu arsa Güven Mahallesinde bulunuyor.

Listede yer alan iki adet arsa imarlı durumunda. İki arsanın imar durumu hem konut hem ticaret alanı olarak duyuruldu. Arsalardan birisinin büyüklüğü 1199 metrekare, diğerinin büyüklüğü ise 1197 metrekare olarak açıklandı. İki arsa da 246 bin TL'den satılacak. İmarlı arsalar Acırlı Mahallesinde yer alıyor. 

Listede yer alan son arsa da Midyat İlçesi Yenice Mahallesinde bulunuyor. Arsanın toplam büyüklüğü 9.664 metrekare olarak açıklandı. Tam hisseli arazinin cinsi halı arazi olarak bildirildi. İmarsız durumda olan arazi için Milli Emlak Şefliği 97 bin TL muhammen bedel belirlemiş. 

midyat arazi aralık 2021

İHALE TARİHİ NE ZAMAN?

Kurum tarafından ilan edilen bilgilerde ihale işlemlerinin 14 Aralık tarihinde düzenleneceği açıklandı. İhale işlemleri 1. arsa için sabah 09.00'da başlayacak. Diğer araziler için ise sırayla 09.30, 10.30 ve 11.00'de ihaleler düzenlenecek. 14 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek ihaleye katılacak olan gerçek kişiler ve tüzel kişiler başvuru işlemlerini tamamlayacaklar. Milli Emlak Şefliği başvuru işlemleri için yaptığı duyurusunda, vatandaşların geçici teminat bedeli ödemesi ve ihale şartnamesinde yer alan evrakların teslimi ile başvurularını tamamlayabileceklerini duyurdu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@