Sudan Ucuz m2 Fiyatıyla Tarım Arazisi! 6.805 m2 14 Bin 315 TL'ye Alana Satılacak

Yozgat'ta bulunan bazı tarım arazileri icra kapsamında satışa çıkarıldı. İlan edilen duyuruda 6805 metrekare büyüklükte bir tarım arazisinin 14 bin 315 TL'ye satışa çıkarılacağı ilan edildi.

Emlak Haberleri 14.12.2021 - 11:38 14.12.2021 - 11:38 Mustafa Karagöz

İcra kaspamında yapılan tarım arazisi satışlarında güncel listeler hergün yenileniyor. Bu kapsamda ilan edilen son duyurulardan bir tanesi Yozgat ili Çekerek İlçesinde yer alan bazı tarım arazileri için oldu. 

YOZGAT'TA TARIM ARAZİSİ SATIŞI

Tarım arazisi satışı için yayımlanan ilk duyuruda, arazinin Yozgat İli, Çekerek İlçesi Karakaya Köyü, Fırınlı mevkiinde yer aldığı duyuruldu. Taşınmaz tarla vasıflı olup toplam büyüklüğü 6.805 m2 olarak açıklandı. Tarlanın hafif eğilimli olduğunu ifade edilen satış ilanında yapılan keşifte tarlanın boş olduğu da ilan edildi. 

Satış bilgileri hakkında da bilgi verilirken saıtş işlemleirnin 26 Ocak tarihinde yapılacağı bu tarihte satışın olmaması durumunda ise 24 Şubat tarihinde ikinci ihalenin düzenleneceği bildirildi. 

Satış işlemleri için belirlenen fiyat 14.315 TL olarak açıklandı. KDV oranı ise yüzde 18 olarak açıklandı. 

TARIM ARAZİSİ SATIŞI ARALIK 2021 YOGAZT

İCRADAN SATILIK TARIM ARAZİLERİNİN BAŞVURU İŞLEMLERİ E-İHALE SÜRECİ HAKKINDA AÇIKLAMA

İcra kapsamında olan ve boş konuma bulunan tarım arazisi için alım satım işlemleri ihale usulü ile olacak. İhale tarihleri ilan edilen duyuruya ek olarak kurumdan yapılan açıklamada başvuru yapacakların gerçekleştirmesi gereken işlemler açıklandı. Online başvuru kanallarının açık olduğu ilan edilen duyuruda "İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis. uyap. gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir." bilgisi verdi. Bu açıklama kapsamında UYAP Sistemi üzerinden ihale süreci yöneltilebilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@