Süleyman Soylu Açıkladı! Türkiye'de Ne Kadar Suriyeli Var?

Türkiye'de yaşayan Suriyeli sayısı gündemi meşgul etmeye devam ederken kesin rakam bu konuda en yetkili isimler arasında gösterilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından açıklandı.

Gündem 11.01.2020 - 14:30 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Türkiye'de yaşayan Suriyeli sayısı gündemi meşgul etmeye devam ederken kesin rakam bu konuda en yetkili isimler arasında gösterilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından açıklandı. İşte Türkiye'de yaşayan Suriyeli mülteci sayısı!

Suriyeli mülteci sorunu toplumun her kesiminden farklı tepkiler almaya devam ederken son dönemde sayının iyice artması ile duyulan rahatsızlığın boyutları da arttı. Özellikle de ekonomide yaşanan bozulmadan sonra bir yandan de parasal sorunlarla mücadele etmek zorunnda kalan vatandaşlar tepki göstermeye başlarken Türkiye'de yaşayan Suriyeli sayısı da merak konusu olmuştu. TÜRKİYE'DE 3 MİLYON 571 BİN SURİYELİ VAR! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 10 Ocak İdareciler Günü dolayısıyla Gölbaşı'ndaki Vilayetler Evi'nde gerçekleştirilen toplantıda yapmış olduğu açıklamasında "Bugün Türkiye'nin uğraştığı meseleler, bize aslında kendi gücümüzün ne olduğunu ifade etmektedir.Türkiye bugün göçü yönetiyor. Uluslararası Göç Örgütü verilerine göre Almanya'nın milli geliri 3,9 trilyon dolar, barındırdığı mülteci sayısı 1,4 milyon kişi. Fransa'nın 2,8 trilyon dolar, barındırdığı mülteci 400 bin kişi.Bizim milli gelirimiz, 771 milyar dolar, ülkemizde sadece Suriyeli sayısı 3 milyon 571 bin kişi. Bu dengesizliğe rağmen biz bunu başarıyla yönetiyoruz. Keza PKK, YPG, DEAŞ, FETÖ, aşırı sol terör örgütleri... Bunların hepsiyle eş zamanlı mücadele ediyoruz.Güney ve doğu sınırlarımızın toplamı 1855 kilometre ve burayı kaçak göçe, terörist girişlerine karşı koruyoruz. Üç tarafımız denizlerle çevrili ve yine bu deniz alanını da kaçak göçe, uyuşturucu ticaretine karşı koruyoruz. Bu fotoğrafın bir tek okuması vardır; Türkiye, güçlü bir ülkedir. Hem güçlü, hem stratejik bir akılla yönetilen hem de bir politikası olan, yöneldiği bir hedefi olan bir ülkedir" diyerek rakamı açıkladı. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@