Süleyman Soylu'dan Mülteci Açıklaması! Yunanistan Sınırına 1000 Özel Harekat Polisi Görevlendirdik

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne'den geçen mülteci sayısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gündem 05.03.2020 - 13:32 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne'den geçen mülteci sayısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu konuşmasında Yunanistan tarafından yapılan geri itmeleri engellemek amacıyla 1000 Özel Harekat Polisi görevlendirileceğini açıkladı. Süleyman Soylu mültecilerin geçişine ayrıca bölgede yaşanan son gelişmeleri aktardı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne'de mültecilerin geçişlerine izin verilmesinin ardından bölgeye gitti.



Edirne'de yer alan Yunanistan sınırını havadan inceleyen Bakan Süleyman Soylu daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Mülteci geçişlerine dair açıklamalarda bulunan Bakan Süleyman Soylu, Yunanistan'ın itmelerine karşı alınan önlemleri de açıkladı. 



SÜLEYMAN SOYLU'DAN GÖÇMEN AÇIKLAMASI



İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapmış olduğu konuşmasında Türkiye'nin aldığı kararları değerlendirdi. Artık geçişlerde herhangi bir engel konulmadığını ifade eden Bakan Süleyman Soylu, Türkiye'nin göçmenlere 9 yıl boyunca sahip çıktığıbu vurguladı. 



''Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi biz artık buradan Yunanistan'a ve Avrupa'ya geçecek göçmenlerle ilgili bir engelleme ortaya koymuyoruz. Gelen gelir geçen geçer. Günde 9700 kişinini Yunanistan adalarına geçtiği zaman diliminden buraya geliyoruz. Edirne'de geçen yıldan bu yana toplam 137 bin civarında kaçak göçmen yakalandı. 103 bin insanı memleketine ikna ederek geri gönderdik."



1000 ÖZEL HAREKAT POLİSİ GÖREVLENDİRİLDİ



Süleyman Soylu konuşmasının devamında ayrıca Yunanistan'ın göçmenlere uyguladığı tavrı eleştirdi. Bu uygulamalardan birinin de sınırı geçen göçmenlerin geri iteklenerek Türkiye'ye dönmesini sağlamak olduğunu ifade eden Süleyman Soylu, Bu konuda alınan önlemleri açıkladı.



164 insanı yaraladılar. 4 bin 900'ünü Türkiye'ye yeniden itmeye çalıştılar. Yunan makamları yalan üzerine yalan konuşmaktadırlar. TSK ile de konuştuk bin özel harekat polisini Meriç'in tüm sınır sistemine getiriyoruz, tam donanımlı, geri itmeleri engellemek amacıyla.''



Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@