Süleyman Soylu'dan Suriye Açıklaması! Suriye'lileri Göndermek İçin 1400 Sanayi Sitesi Yaptık

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'ni Suriye'de 1400 sanayi sitesi yaptığını açıkladı. Soylu, bu hamlenin Suriye'lilerin dönüşünü kolaylaştırmak için olduğunu söyledi.

Gündem 28.12.2021 - 14:48 28.12.2021 - 14:48 Büşra Uluşen

İçişleri Bakanı Sülyman Soylu, bugün Bursa'da Türkiye Muhtarları El Ele projesi kapsamında düzenlenen toplantıya katıldı. Burada çeşitli açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, Batının sömürgesi politikasını eleştirdi. 

'' Suriye'de 1400 Tane Sanayi Sitesi Yaptık ''

Bakan Soylu, Türkiye'in Suriye'de 1400 adet sanayi sitesi inşa ettiğini belirtirken, bu yapıları Türkiye'nin kasasındaki paralar ile yapmadıklarının altını çizdi. Önce Suriye'deki huzuru sağladıklarını, ardından oranın meclisiyle ortak bir yer ayarlanarak sanayi siteleriin inşasının başladığını ifade etti. 
Soylu, sanayi sitelerinin bir bölümünün tamamlandığını, bittiğinde bölgede tam 25 bin kişinin çalışacağını belirtti. 

'' Dönüşün Temellerini Attık ''

Bakan Soylu, Türkiye'nin Batı gibi Afrika'nın madenlerine el koyarak bölgeyi işgal etmediklerini, daha sonra da madenleri değersizleştirerek bu insanları ucuza çalıştırmadıklarını öyledi. Suriye'deki hayatın eski haline dönmesini sağlamak için böyle bir adım atıldığını ifade ede Soylu, ''Biz buradan oraya dönüşün temellerini attık'' diyerek, Suriye'lilerin kendi ülkelerine gönderilmesi için böyle bir adım atıldığının sinyalini vermiş oldu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@