Sümer Holding, TEÜAŞ, Hazine Arazileri! Yeni Özelleştirme Kararları İle Satışı Yapılan Taşınmazlar Resmi Gazete'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan yeni özelleştirme kararları 6 Nisan 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. İşte yeni özelleştirme kararları!

Emlak Haberleri 06.04.2022 - 07:15 06.04.2022 - 07:19 Gülcan Özer

6 Nisan 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile İlgili Kararlar (Karar Sayısı: 5374, 5375, 5376, 5377, 5378, 5379)  kapsamında yeni özelleştirme kararları ilan edildi. Daha önce özelleştirme kapsamına alınan ve satışa çıkan taşınmazlar hakkında verilen nihai kararlar ile taşınmazların satış bedelleri ve kimlere satıldıkları kamuoyuna açıklanmış oldu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan kararlar kapsamında özelleştirme kapsamına alınan Sümer Holding ve Türkiye Elektrik Üretim A.Ş.'ye ait taşınmazların yeni satışlarının yanı sıra hazine arazileri için de alınan kararlar ilan edilmiş oldu. İşte, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile İlgili Kararlar ve atılan imzalar...

ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞI TARAFINDAN İLAN EDİLEN 6 NİSAN 2022 TARİHLİ ÖZELLEŞTİRME KARARLARI! 

Bugünkü Resmi Gazete ile yayımlanan kararlar kapsamında Elazığ Merkez İlçesi Sürsürü Mahallesi sınırları içerisinde yer alan ve mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı olan 10.526 m2 büyüklüğe sahip olan arsanın 21 milyon liralık bedelle satışının yapıldığı ilan edildi. 

özelleştirme 1-1

Sümer Holding'e ait taşınmazların satışları da tüm hızı ile devam ederken Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde yer alan taşınmazın satışında ise 26 milyon 300 bin liraya satıldığı ilan edildi. 

özelleştirme 2-1

Yine Şanlıurfa'da yer alan bir diğer taşınmaz olan 5 bin 597 m2 büyüklükteki arsa için ise 28 milyon 100 bin liralık bedelle satış gerçekleştirildi. 

özelleştirme 4

Sümer Holding 'in Ankara Gölbaşı ilçesinde yer alan muhtelif büyüklüğe sahip olan arsaları için ise 35 milyon 400 bin liralık bedelle satış sözleşmesi imzalandı. 

özelleştirme 5

İzmir'in Karşıyaka ilçesine bağlı olan Şemikler Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Maliye Hazinesi adına kayıtlı arsa ise 19 milyon 750 bin liralık bedelle LÖSVEV'e satıldı. 

özelleştirme 6

Son özelleştirme kararı kapsamında ise mülkiyeti Türkiye Elektrik Üretim A.Ş. ile Maliye Hazinesi'ne ait olan İstanbul Esenyurt ilçe sınırları içerisinde yer alan arsa için imar planı değişikliği yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan karar kapsamında nazım imar planı ve uygulama imar planı için askı sürecinde yapılan itirazlar kabul edilmedi ve imar planının olduğu şekli ile onaylanmasına karar verildi. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@