Sunexpress Bilet Sorgulama İşlemi Nereden ve Nasıl Yapılır?

​​​​​​​Sunexpress biletlerine ilişkin sorgulama yapmak isteyen yolcular hem bayilerden hem internet üzerinden bilet sorgulatabilmektedirler. Hem Türkiye’de hem de Avrupa’nın belirli bölgelerinde tercih edilmekte olan firmanın internet üzerinden rezervasyon ve biletleme işlemleri yapılabilmektedir.

ÖNEMLİ BAŞLIKLAR 17.01.2020 - 14:22 15.07.2021 - 00:10 SERHATMEDYA

​​​​​​​Sunexpress biletlerine ilişkin sorgulama yapmak isteyen yolcular hem bayilerden hem internet üzerinden bilet sorgulatabilmektedirler. Hem Türkiye’de hem de Avrupa’nın belirli bölgelerinde tercih edilmekte olan firmanın internet üzerinden rezervasyon ve biletleme işlemleri yapılabilmektedir.

Sunexpress biletlerine ilişkin sorgulama yapmak isteyen yolcular hem bayilerden hem internet üzerinden bilet sorgulatabilmektedirler. Hem Türkiye’de hem de Avrupa’nın belirli bölgelerinde tercih edilmekte olan firmanın internet üzerinden rezervasyon ve biletleme işlemleri yapılabilmektedir.Sunexpress bilet sorgulama hizmetleri içerisinde Türkiye ve Avrupa özelinde farklı kampanyalar oluşturulmaktadır. Hava yolları kullanmakta olanlar için önem arz eden bu kampanyalar, yurtiçi ve yurt dışı seyahatlerde geçerli olmaktadır.1990 yılında kurulmuş olan Sunexpress hava yolu şirketi, THY ortaklığındaki bir Avrupa şirketidir. Filosu bünyesinde 69 uçak bulundurması sebebiyle hem yurt içi hem yurt dışı pek çok uçuş planlaması bulunmaktadır. 17 ülke üzerinde 66 noktaya uçuş yapan şirket, sıkça tercih edilmektedir.Sunexpress Bilet İşlemleriSunexpress bilet alımında biletlendirme işlemlerine ek olarak farklı işlemler de yapılabilmektedir. Verilen hizmetler bünyesinde yolcular şu işlemleri de yapabilmektedirler:
  • Yolculuk koltuğu seçimi

  • Seyahat saati

  • Yolculuk süresi

  • Ödeme şekilleriHava yolu taşımacılığını tercih eden yolcular bu bildiler dahilinde bilet alabildikleri gibi belirli bir süre zarfında rezervasyon da oluşturabilmektedirler. Oluşturulan rezervasyonun iptali Ya da bilete dönüştürülmesi bu siteler aracılığıyla yapılabilmektedir.Bilet işlemleri yapılırken, bilet tarihinde bir değişiklik durumu oluşma ihtimali göz önünde bulundurularak; bilet iptali, bilet tarih değişikliği gibi seçeneklerin işaretlenmesi gerekmektedir. İşaretleme yapılmadığı durumlarda bilet üzerinde değişiklik yapılamamaktadır.Bilet işlemlerindeki değişiklikler çoğunlukla kampanya dışı biletler ile ilgili olup, kampanya dahilinde değişiklik söz konusu olmamaktadır. Bu sebeple, değişiklik durumlarında kampanyalı biletler tercih edilmemelidir.Sunexpress Bilet İptali Nasıl Yapılır?Sunexpress üzerinden bilet iadesi yapmak, isteyen yolcular, hava yolunun internet sitesi, mobil uygulaması ya da acenteler üzerinden iade işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Bu işlemler yapılırken kimlik ibrazı gerekmektedir.Sunexpress bilet sorgulama, hizmetleri üzerinden satın alınan biletin iadesi talep edildiğinde bir takım kesintiler uygulanabilmektedir. Kesintili bir şekilde bilet iptali yapmak isteyenlerin satın aldıkları biletin iptale uygun olması gerekmektedir. Aksi takdirde iptal gerçekleşmeyecek bilet yanacaktır.Bilet iptali Ya da ertelemesi gibi durumlar söz konusu olduğunda bilet satın alma işlemi sırasında bu opsiyonun da seçilmiş olması gerekmektedir. Aksi takdirde iptal etme, erteleme gibi olanaklar yolculara sunulmamaktadır.Sunexpress İnternet İşlemleriİnternet üzerinden Sunexpress bileti alma, hem hava yolu şirketinin kendi internet sitesi üzerinden hizmet vermektedir hem de anlaşmalı olduğu bazı internet siteleri üzerinden bilet alma ve rezervasyon yapma işlemlerine izin vermektedir.Sunexpress ile anlaşmalı olarak satış yapmakta olan internet siteleri şu şekilde sıralanabilmektedir:
  • Enuygun

  • Obilet

  • Ucuzauc

  • SunexpressBu internet siteleri üzerinden bilet alma işlemi yapılabildiği gibi rezervasyon oluşturma, koltuk seçimi yapma, rezervasyonu bilete dönüştürme gibi hizmetlerden de faydalanabilmek mümkündür.Sunexpress Uçuş KampanyalarıSunexpress kullanan yolculara yönelik kampanyalar, farklı zaman dilimlerinde ilan edilmek suretiyle hazırlanmaktadır. Hava yolu taşımacılığının pahalı olması dolayısıyla Sunexpress yolcuları bu kampanyaları yakından takip etmektedirler.Sunexpress bilet sorgulama hizmetleri bünyesinde ilan edilmekte olan kampanyalar, esnek seyahat saatleri içerisinde daha yoğun uygulanmaktadır. Çok fazla talep görmeyen sefer saatlerine talebi arttırmak için belirli seyahat saatleri kampanyalandırılmaktadır.Resmî ve dini tatil günlerinde, okul tatil dönemlerinde çok fazla uçuş talebi olması sebebiyle kampanyalara rastlanmamaktadır. Bu tatil aralığında yolculuk yapmak isteyenlerin bilet rezervasyonlarını erken yapmaları gerekmektedir.Hafta içi ve hafta sonu olarak da farklılaşan Sunexpress kampanyaları, hafta içerisinde daha yoğun görülmektedir. Hafta sonu uçuş talebinin çok olması sebebiyle, hava yolu şirketlerinin kampanyaları hafta sonu değil hafta içi yolcularına yönelik olmaktadır.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@