>

Sur Yapı İstanbul Konut Projeleri İle Geri Dönüyor!

Türkiye'nin en büyük inşaat firmaları arasında yer alan ve sektörün öncü markaları arasında yer alan Sur Yapı Antalya'da gerçekleştirdiği dev kentsel dönüşüm çalışmasına devam ederken İstanbul için de düğmeye bastı.

Sur Yapı İstanbul Konut Projeleri İle Geri Dönüyor!

Türkiye'nin en büyük inşaat firmaları arasında yer alan ve sektörün öncü markaları arasında yer alan Sur Yapı Antalya'da gerçekleştirdiği dev kentsel dönüşüm çalışmasına devam ederken İstanbul için de düğmeye bastı. Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas tarafından Dünya Gazetesi'ne yapılan açıklamada firmanın İstanbul'da Sancaktepe, Beykoz ve Ümraniye ilçelerinde 3 yeni projeye başlayacağı ilan edildi.

İSTANBUL'U DEPREME HAZIRLAMAK İÇİN 2021 YILINDA KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARINA HIZ VERMELİYİZ!

Antalya Kepez'de 1 milyon 300 bin metrekarelik dev bir alanda kentsel dönüşüm projesi gerçekleştirdiklerini belirten Elmas OECD raporuna göre dünyada en çok doğal felaketlerin yaşandığı ülke sıralamasında Türkiye'nin 4. ülke olduğuna dikkat çekti. Elmas "Rakamlar, İstanbul'un olası bir depreme hazırlıklı olmadığını söylüyor. En iyi bakış açısıyla bile İstanbul'un yüzde 50'lik kısmı hazır. Bir an önce 2021 yılında kentsel dönüşüm konusuna daha fazla yoğunlaşmalıyız" diyerek kentsel dönüşüm projelerine ağırlık verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Kendilerinin de İstanbul'da 3 farklı konut projesi hazırlığı içerisinde olduğunu belirten KONUTDER Başkanı Altan Elmas “Önümüzdeki günlerde kentsel dönüşüm kapsamında Sancaktepe'de yeni projeye başlıyoruz. Ayrıca İstanbul'un Beykoz ve Ümraniye ilçelerinde iki farklı dönüşüm projesinin çalışmalarına devam ediyoruz” diyerek yeni proje yapacakları ilçeleri Beykoz, Ümraniye ve Sancaktepe olarak açıkladı.

Sur Yapı tarafından kentsel dönüşüm projeleri kapsamında yapımına devam edilen Excellence Koşuyolu konut projesi, Topkapı Evleri konut projesi ve Tempo City konut projesi projeleri de firmanın kentsel dönüşüm projeleri arasında yer alıyor.