Suriye Harekatı Sonrası AK Parti'nin Anket Sonuçları! 'Yüzyıllık Siyasi Hamle'

Suriye'nin kuzeyine düzenlenen Barış Pınarı Harekatı sonrası AK Parti'ye desteğin ne oranda olduğuna dair yapılan araştırma sonuçları açıklandı.

Gündem 01.11.2019 - 09:37 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Suriye'nin kuzeyine düzenlenen Barış Pınarı Harekatı sonrası AK Parti'ye desteğin ne oranda olduğuna dair yapılan araştırma sonuçları açıklandı. İşte harekatın ardından anket sonuçları.

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine yönelik gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı oldukça büyük yankı uyandırdı. Başta ABD ve Avrupa ülkeleri olmak üzere çok sayıda ülke harekata karşı tutum alırken operasyon dünya basınında günlerce konuşuldu. Harekatın bu denli konuşulmasının ardından yurtiçinde de bazı anketler düzenlendi. Özellikle herakatın vatandaşların ne kadar desteklediğine ve harekat sonra AK Parti'nin oy oranlarına dair araştırmalar yapıldı. Cumhuriyet'ten Emine Kaplan'ın haberinde yer alan detayları sizlerle paylaşıyoruz. AK PARTİ'NİN DESTEĞİ ARTTIBarış Pınarı Harekatına dair yapılan genel bir ankette vatandaşların yüzde 86'sının Suriye'nin kuzeyine gerçekleştirilen bu harekatı onayladığı ve destek verdiği ortaya çıktı. Cumhuriyet Halk Partisi tabanına dair yapılan araştırmada ise CHP tabanının yüzde 68'i harekatı destekliyor. HDP tabanının da yüzde 30'u barış Pınarı Harekatı'nın yapılması gerektiğini düşünüyor. AK Parti’nin önceki gün yapılan MKYK ve MYK toplantılarında Barış Pınarı Harekâtı’na dair konuşmalar olduğu da haberde yer aldı. Bu görüşmelerde AK Parti tarafından yapılan anket sonuçları değerlendirilirken vatandaşların harekata verdikleri destek üzerinde duruldu.  Ayrıca AK Parti toplantısında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın harekata dair bir sunum yaptığı ve o sunum sırasında Barış Pınarı Harekatı'nı yüzyıllık siyasi hamle olarak nitekendirdiği öğrenildi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın konuşmasında ayrıca Mustafa Kemal yaşasaydı oda aynısı yapardı, dediği de aktarıldı. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@