Suriye İdlib'ten Acı Haber! Hem Şehit Hem Yaralı Askerlerimiz Var

Milli Savunma Bakanlığı yayımladığı son dakika açıklaması ile Suriye'nin İdlib kentinde bulunan askerlerimize saldırı olduğunu duyurdu. Saldırı sonucu 2 askerimiz şehit olurken 3 askerimiz yaralandı.

Gündem 11.09.2021 - 11:51 11.09.2021 - 11:51 Mustafa KARAGÖZ

Milli Savunma Bakanlığı bir basın duyurusu yayımlayarak acı haberi kamuoyu ile duyurdu. Basın açıklamasında yaşanan saldırıya dair detaylar aktarılırken yaralı askerlerimizin durumu hakkında bilgi verildi. İşte yaşanan acı olaya dair detaylar. 

MSB DUYURDU 2 ASKER ŞEHİT 3 ASKER YARALI

MSB tarafından yayımlanan basın açıklamasında İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde, arama-tarama faaliyeti sonrası bir saldırı düzenlendiği bildirildi. Saldırı sonucunda 2 askerimizin şehit düştüğünü bildiren Milli Savunma Bakanlığı saldırıda ayrıca 3 askerimizin yaralandığını duyurdu. 

Basın açıklamasında saldırının intikal halinde olunan anda yapıldığı ifade edildi.

Milli Savunma Bakanlığı yapmış olduğu basın açıklamasında "İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesinde, bugün arama-tarama faaliyeti sonrası intikal halinde olan bir unsurumuza yapılan saldırı sonucunda 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 3 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz" ifadelerine yer verdi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@